Поради для тих, хто їде у Фінляндію

 

Не переймайтеся, що у вас виникнуть проблеми з місцевою валютою Фінляндії, адже в 2001 році вона перейшла на добре знайоме українцеві євро.

 

У Фінляндії ціна пляшки вже включена у вартість рідини, яку ви купуєте. Здавши порожню тару в автомат в будь-якому супермаркеті, ви отримаєте 20 центів за пляшку 1,5 л і 15 за маленьку або банку.

 

Купувати квитки на потяги довгого сполучення краще в спеціальних автоматах на вокзалі, бо в касах (інформаційних вікнах) квиток буде коштувати на 1 євро дорожче, а в самому поїзді на 5.

 

Алкоголь міцніше 4,7 відсотків можна купити лише в спеціальних магазинах під назвою ALKO. Слабоалкогольні напої не продають особам до 18 років, а міцне спиртне понад 22% - до 20. І відповідно до нового закону, ваші документи будуть перевіряти, якщо ви виглядаєте молодше 30.

 

Якщо ризикнете проїхати «зайцем» у фінському транспорті і вас зловлять, то крім повної вартості квитка, ви будете змушені заплатити 80 євро штрафу.

 

Коли стоїте на зупинці і бачите, що під'їжджає автобус, потрібно обов'язково витягнути руку, щоб він зупинився і вас підібрав.

 

Всі фіни говорять англійською. Навіть якщо місцевий житель стверджує, що не володіє цією мовою, він вас швидше за все зрозуміє і на знаках і скромній англійській все ж вам допоможе.

 

Якщо вам потрібне таксі, то можете не шукати дешевший варіант, оскільки всі працюють за одним тарифом, але врахуйте, що з вас візьмуть близько 8 євро тільки за те, що ви вже сіли в машину.

 

Заходячи до ресторану, зверніть увагу, чи немає на вході таблички, яка інформує, що в цьому закладі їжу потрібно замовляти біля стійки.

 

Якщо збираєтеся відвідати сауну з фінськими друзями, то врахуйте, що вони приймають її голяка.

 

У Фінляндії Вам не доведеться займатися складною математикою вираховування суми чайових. Тут все зроблено за Вас - вони зазвичай включені у вартість товарів і послуг.

 

Якщо ви вночі їдете вулицею маленького міста, а горить червоне світло, просто мигніть фарами і світлочутливий світлофор дозволить вам продовжувати свій шлях.

 

Не купуйте в Фінляндії воду - це марна трата грошей. Вона там настільки чиста, що можете наповнити свою пляшку водою з крана навіть в туалеті.
 

 

Всі вищеперераховані поради неодмінно знадобляться тим, хто планує відправитись на  відпочинок в Фінляндію.

4.67 / 5 Відгуків (оцінок): 6
Светлана від 19.10.2018
Инна від 17.09.2018
Светлана від 02.03.2018
Ярослав від 01.02.2018
Владимир від 25.09.2017
Дмитрий від 11.11.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.