День та ніч в Лапландії

Лапландія – регіон тиші та зіркового неба

У Лапландії спостерігається дві «пори року», розповідь про які, особливо серед іноземців, викликає появу недовіри в погляді і підняті брови - це полярна ніч, коли сонце взагалі не сходить, і полярний день, коли сонце світить всю ніч.

Лапландия, полярный день, полярная ночь, северное сияние

Полярна ніч - безсонячний період - починається на висоті Леві із Дня незалежності (6 грудня) і триває до Водохреща, тобто близько місяця. 

Лапландська полярна ніч - не час повної темряви. Хоча сонце і лежить нижче горизонту, його промені продовжують світити. Особливо, якщо дивитися з більш високих вершин сопок, то горизонт наповнюється численними пастельними відтінками синього світла - від яскраво-синього до глибокого фіолетового, оранжевого і навіть до багряно-червоного.

Лапландия, северное сияния, полярный день Лапландия, северное сияния, полярный день


Саме в цей час сніг ліпить на деревах і кущах природні витвори мистецтва. Всупереч загальним уявленням, період синіх сутінків - полярної ночі - не є непроглядно темний, а чистий білий сніг відбиває і підсилює нічне море світла від Місяця, зірок, планет і північного сяйва.

Лапландия, северное сияния, полярная ночь

День стає довшим дійсно швидко - швидкість, з якою він росте, буквально відчувається. Наприклад, в Леві, сонце перед своєю зимівлею світить всього півгодини. Відповідно, при його появі після Хрещення перше світло триває близько години.

Після цього тривалість дня стрімко збільшується. На останньому тижні травня починається період північного сонця. Сонце сходить рано вранці близько другої години ночі, після чого наступного разу воно зайде тільки в районі 20 липня близько першої години ночі.

Чарівне північне сонце справляє враження на кожного, хто його бачив. На висоті Леві сонце стоїть над горизонтом два місяці, з кінця травня до останнього тижня липня, жодного разу не заходячи за обрій. У цей період темрява і сутінки відсутні, і сонце світить високо опівночі.

Лапландия, северное сияния, полярная ночь

Бажаєте побачити північне сяйво? Відправляйтесь в тури в Лапландію від Нордік Тревел!

4.55 / 5 Відгуків (оцінок): 11
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2019
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, України.