Олені в Лапландії

Обережно! Олені!

У оленя в Лапландії особливий статус. Його можна назвати неофіційним королем місцевих широт, який безстрашно розгулює по проїжджих дорогах під час великого сезонного згону стад. Оленя не хвилюють ні машини, ні, тим більше, дорожній рух. Підрахунок і поділ стад проводять два рази на рік, ранньою весною і восени, після чого тварин знову відпускають бродити по пустельній Лапландії. Оскільки місця підрахунку і розподілу розташовуються уздовж доріг, то, само собою зрозуміло, що під час сезонного згону десь неподалік можна зустріти великі стада оленів. Це може стати досить неприємним сюрпризом для непідготовленої людини.

До того ж олень - тварина стадна, тому якщо Ви побачили одну з них, то можете бути впевнені, що її родичі десь неподалік. Олень на проїжджій частині завжди становить небезпеку, і тому якщо Ви його помітили, то краще знизити швидкість і приготуватися екстрено загальмувати, адже олені не бояться машин і, швидше за все, слабо собі уявляють, що таке автомобільний рух і швидкість.

Саариселькя

Оленів найчастіше можна зустріти в одних і тих самих місцях: неподалік від місць їх згону і ділення на господарства, там, де вони зазвичай бродять, а також уздовж доріг, біля їх звичних місць прожиття. Якщо Ви часто їздите по територіям, де водяться олені, то напевно вже знаєте, в яких саме місцях з більшою ймовірністю можна зустріти оленя, тим більше що деякі з цих місць позначені дорожніми попереджувальними знаками. Цим знакам варто довіряти!

Агресивна поведінка оленів завжди пов'язане тільки з гоном. У цей період олені збирають собі гарем, який вони ревниво охороняють. Якщо людина опиниться між оленем і його самкою, олень може порахувати людину своїм суперником і напасти на неї. Проте, ситуації, в яких людина після сутички з оленем виявляється в лікарні, вкрай рідкісні. Як визначити, що олень збирається напасти: він нахиляє роги вперед, топче копитом і видає звуки, які схожі на хрюкання.

Саариселькя

Існує думка, що напади оленів пов'язані з їх розвиненим нюхом. Згідно з деякими даними, олень під час гону стає дуже чутливим до запаху дезодоранту чи поту. Втім, цьому немає наукового обгрунтування, як і тому, що деякі кольори - як, наприклад, червоний - особливо сильно дратують оленів.

Зіткнення з оленем

Щорічно під колеса автомобілів потрапляють тисячі оленів. Туші відправляють на смітник або максимум на корм хутровим звірам, адже м'ясо оленя, який потрапив в аварію, вже неїстівне для людини. Зіткнення з оленем рідко становить загрозу життю для людини, проте витрати на ремонт автомобілів ростуть пропорційно кількості аварій. У Фінляндії машину можна застрахувати на випадок зіткнення з оленем, а без такої страховки витрати на ремонт машини несе її власник.

Що треба робити, якщо ви зіткнулись з оленем?

1) Переконайтеся, що серед людей немає постраждалих, а якщо є, то надайте їм допомогу в першу чергу.

2) Якщо туша оленя лежить на дорозі, то відтягніть її на узбіччя, щоб вона не заважала дорожньому руху.

3) Будь ласка, повідомте про те, що трапилося, зателефонувавши за екстреним номером телефону (112).

Саариселькя

Вітаємо! Тепер ви достатньо підготовані до відправлення в фінську Лапландію.

4.4 / 5 Відгуків (оцінок): 5
Инна від 23.12.2018
Александра від 12.11.2018
Наталья від 04.09.2018
Михаил від 05.04.2017
Оля від 28.12.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.