Які сувеніри привезти з Лапландії?

Кукса

Ось така чашка з березового капу – суто лапландський та саамський сувенір. Раніше фіни дарували таку своїм немовлятам. Це ознаменовувало їх зв’язок із корінням, традиціями, предками. Цю чашку прив’язували шкіряним ремінцем до поясу і носили з собою в подорожах. За рахунок матеріалу, посудина виходить дуже легка, міцна й витривала. Однак щоб кукса служила вам якомога довше, варто пам’ятати, чого не варто робити з куксою:

 • Пити алкоголь. Спиртні напої сушать дерево, кукса дуже швидко зіпсується.
 • Мити її з будь-яким миючим засобом. Вони дуже добре вбираються матеріалом, і наступного разу після миття доведеться пити чай зі смаком «Фейрі».

Після використання куксу достатньо сполоснути холодною водою і прив’язати її до поясу міцніше, щоб не відчепилась під час дороги.

Сувеніри Сувеніри

 

Фінський ніж «Пуукко»

Також відомий як «фінка». Так само, як бойова сокира скандинавів, або катана японців, пуукко є частиною фінської культури і багато що може розповісти про образ життя фінів. Насамперед це виключно мирний ніж, який можна використовувати для різьби по дереву, роботи із м’ясом та шкірою, очищення риби тощо. Одразу варто зазначити: марки Mora (Швеція), Helle (Норвегія), Kellam (США) виробляють «фінки» в кращих традиціях, але не є фінськими. Найдорожчими та найякіснішими промисловими виробниками «фінок» з Фінляндії є:

 • Roselli
 • Iisakki Järvenpää
 • Marttiini
 • Lapin Puukko

При цьому не можна недооцінювати «фінки» ручної роботи, які, зазвичай, виготовляють на оленячих фермах. Такі бувають з ручками з дерева, або з оленячого рогу і, певною мірою, навіть кращі ніж ліпші з найліпших заводських моделей.

Сувеніри Сувеніри

 

Ваза Аалто

Яскравий приклад модернізму та скандинавського дизайну, створений видатним фінським архітектором, дизайнером і «батьком модернізму» в Північній Європі. На весь світ прославились такі вази за рахунок неправильної хвилеподібної форми і розмаїття розмірів та призначень. Зустрічаються як у вигляді маленьких столових виробів, так і в якості великих елементів інтер’єрів. Дизайнерське і практичне використання вази Алвара Аалто обмежується лише Вашою уявою, як і сам світ довкола Вас.

Сувеніри Сувеніри

 

Бубен

Невід’ємний елемент саамського шаманізму, без якого рідко обходяться заходи, пов’язані із саамською традиційною культурою. Зазвичай він має невеликі розміри і випуклу, або яйцеподібну форму. В центрі обтяжки бубна зображено Сонце, що ділить світ на чотири частини: верхній світ, нижній світ і два середніх, що знаходяться між ними – літній та зимовий табори. На кожній частині зображені свої основні тварини, будівлі, явища тощо. Стукалку традиційно виготовляють із оленячої кістки з наконечником, оббитим хутром. Такий бубон не сплутати із жодним іншим. Кожен шаман виготовляв такий для себе власноруч, спираючись на свій досвід спілкування з духами, тож він мав бути неповторним, немов відбиток пальця, щоб чинити захист від сил зла та недобрих духів.

Сувеніри Сувеніри

 

Алкоголь

Важлива частина фінського менталітету. Фіни не тільки вміють і люблять пити, але також досягли майстерності у виготовленні напоїв, що не залишають байдужим.

 • Koskenkorva – міцний напій, за європейськими стандартами вважається горілкою, але по суті є тим, що фіни називають «viina», або «brännvin» – «обпалене вино». Характерними рисами цього типу напоїв є горілчана міцність, але нехарактерна для горілки м’якість пиття. Коскенкорву почали виробляти в середині XX ст. і за 10 років існування вона зайняла перше місце на ринку Фінляндії і дотепер є яскравим прикладом якості при невисокій ціні (близько 10 €). Цікавими як за рахунок смаку, так і дизайну самої пляшки є Koskenkorva Salmiakki та Valhalla (дещо солодкуватий бітер. Не зважаючи на брутальний нордичний зовнішній вигляд пляшки, сам напій легко сприймається і м’яко п’ється).
 • Minttu – у перекладі з фінської – «м’ята». Фінський лікер, котрий славиться своїми якістю, невисокою ціною та цілою низкою різноманітних смаків. Візитівкою марки є саме м’ятний присмак у всіх різновидах.

Будьте уважні: у Фінляндії існує державна монополія на алкоголь. Міцні напої в пляшках можна придбати лише в мережі Alko (в Леві такий є в будівлі S-Market) по будням і в не святкові дні. В решті випадків доведеться купувати пиво в маркеті, або йти до пабу чи бару.

Сувеніри Сувеніри

 

Салміаккі

Кондитерський продукт, що виготовляється на основі лакриці і є дуже популярним у балтійських країнах, Голландії, Північній Німеччині, Скандинавії і є неодмінним атрибутом Фінляндії. Вживається як у вигляді цукерок, так і додається до складу інших продуктів, як то морозиво чи алкоголь (взагалі будь-куди, навіть до сиру).

Має дуже різкий і виразний смак. Не чекайте від салміаккі звичної солодкості, ви відчуєте цілий букет присмаків від дещо солодкого до солоного й гіркуватого. Для багатьох ці цукерки є складними для сприймання, смак салміаккі може бути складно полюбити, але якщо в нього закохуються – то раз і назавжди.

Але перед покупкою зауважте, що вживання будь-яких продуктів, до складу яких входить лакриця, є протипоказаним під час вагітності та годування груддю.

Сувеніри Сувеніри

 

Крім цього Вашої уваги також заслуговують:

 • Приладдя для сауни – улюбленого місця дозвілля фінів
 • Шоколад та інші солодощі Fazer, що жодним чином не поступається ані бельгійському, а ні швейцарському шоколадам в смаку та якості. Вся справа у натуральних інгредієнтах, що використовуються під час виготовлення.
 • Одяг та аксесуари бренду Marimekko – те, чим фіни заслужено пишаються, адже якість і красу цього бренду визнано у всьому світі. Marimekko використовує не тільки сучасні мотиви в оформленні свого одягу, але також і національні фінські орнаменти й образи, що робить його, до того ж, неймовірно практичним подарунком. Фірмові магазини є у місті Рованіємі.
   
Сувеніри Сувеніри Сувеніри

 

4.25 / 5 Відгуків (оцінок): 8
Іван від 21.11.2018
Гена від 21.06.2017
Артьом від 03.08.2016
Вика від 04.04.2016
Евгения від 02.03.2016
Женя від 12.08.2015
Гриша від 06.08.2015
Юлия від 01.08.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.