Любительська ловля тріски в Норвегії

Атлантична тріска і її підвиди

Атлантична тріска, яку норвежці називають скрей, робить значні сезонні міграції, користуючись морськими течіями північної Атлантики. На початку весни, збиваючись у великі зграї, вона підходить на нерест до берегів Норвегії. Перший нерест відбувається у віці 8-9 років при вазі в 3-4 кг. З березня по квітень на глибинах до 100 метрів самки метають 2-3 кладки ікри в товщі води. Підкоряючись морським течіям, запліднена ікра починає свою подорож. Після нересту особини розбиваються на більш дрібні групи і відправляються до місць відгулу по всьому Баренцевому морю, щоб відгодуватися. Тріска є цінним промисловим видом, її м'ясо вважається дієтичним продуктом. При вмісті білка до 19% жирів в м'язових тканинах дуже мало. Весь жир при нагулі вона накопичує в своїй печінки, вміст якого досягає 74%.
Існують біломорська і балтійська підвиди тріски, які не здійснюють міграцій і пристосувалися до життя в опріснених водах однойменних морів. Статевозрілими вони стають на 3-4 році життя.

Любительська ловля тріски в Норвегії

Риболовля на тріску

Холодні води Баренцевого моря і кліматичні умови роблять аматорську риболовлю на тріску в цьому регіоні екстремальною. Особливе значення приділяють безпеці. Наявність костюмів поплавців виключить переохолодження при падінні в воду. Засоби навігації дозволять визначити глибини і прокласти потрібний маршрут, наявність зв'язку і gps навігатора викликати рятувальну службу, позначивши своє місце розташування. Обов'язково для виходу в море повинна бути аптечка і ремкомплект для катера. Не можна забувати і про таблетки від захитування.
Ловля тріски відбувається в придонних шарах з використанням катера або відкритого моторного бота на глибинах 30-200 метрів. Знаходять перспективну точку і, пускаючи катер в дрейф, починають ловити на ній. При відсутності активності тріски змінюють місце. Знайти місце нагулу тріски це 80% успіху і наявність хорошого гіда важко переоцінити. Швидкість дрейфу плавзасобу уповільнюють якорем-вітрилом, якщо вона більше 4 вузлів.
Піймати рибу на 3-4 кг це норма, нерідко можна піймати особини в районі 10 кг, а тріска на 15 і більше вважається вже трофейною. Як прилов попадається сайда, пікша, зубатка і навіть палтус.

Любительська ловля тріски в Норвегії

Спорядження для лову тріски

Весь одяг рибалки, взуття, головний убір, окуляри, рукавички для лову при холоді. Все те, що допомагає впоратися з рибою: багор, підсак, екстрактор. Спеціальні ящики для зберігання приманок, риби, насадок і навіть ганчірка, що б витирати руки і, багато іншого. Все це потрібно продумати ще до виходу в море, інакше неприємним «відкриттям» стане навіть спосіб миття рук після лову риби на високобортні катери.

Любительська ловля тріски в Норвегії

Снасті для риболовлі на тріску

1. Вудилище. Ловлять спінінгами морських серій призначених для стрімкого лову. Довжина таких вудилищ від 1.6 до 2.1м. Тест 350-1100 гр. Тест по шнурах 40 lb. При лові з якоря нерідко використовують морські фідери з тестом 200-1000 гр.
2. Котушка. Найбільш технічно складна і дорога частина снасті. З огляду на розміри риби і ловлю в схил найважливішим параметром стане надійність. Мультиплікаторні котушки найбільше відповідають даним вимогам.
Penn Fanthom 25 LW LH 300 / 0.46 4.3: 1 610 mm 567g - приклад бюджетного варіанту котушки.
WFT Deep Water 12Wrh
Blue Marlin BMF-08H - два варіанти середньоцінового діапазону.
3. Шнур. Плетений шнур за багатьма параметрами краще монолески. Розривне навантаження в межах 30-50 lb. Розмотування 300-500 метрів. Бажано яскравий або білий колір (для візуального визначення напрямку дрейфу в разі лову трофейної риби).
4. Гачки і Приманка. Солона вода є агресивним середовищем для металів, тому гачки повинні бути з захисним покриттям від корозії. Форму і тип гачків підбирають в залежності від приманки, яку передбачають використовувати.

Любительська ловля тріски в Норвегії

5. Стример або «муха». На багато простіше і грубіше нахлистових і споруджуються на гачках з номерами 4 / 0-10 / 0.
6. Gummi Makk. Витягнуті вигнуті гачки, на які надягають каучукові трубочки червоного кольору. «Перчики» є класикою морської лову на пількер зі ставками. Нерідко використовують Світлонакопичувальні елементи в цьому оснащенні.
7. Силіконові приманки. Твістери і віброхвости використовуються, починаючи з розмірів 18-20 см і монтуються на офсетні гачки номерів 10 / 0-12 / 0. Силіконові «октопуси» монтуються на гачках з витягнутою цівкою.
8. Ловля на мертву рибку. Класична джиг головка близько 500 гр з гачком 16/0 і додатковим трійником на відвід. Насаджується тушка або філе риби.
9. Гігантські джиг головки. Маса близько 500 гр. Виробників чимало, конструкції різні, але сенс один і той же; на грузик у формі риб'ячої голови кріпимо силіконову імітацію рибки.
10. Пількер (Пульдю). Металева трубка або пруток вагою від 300 до 1000 гр. Варіацій форм пількерів безліч, як простих циліндричних, так і складних асиметричних (банан, перо, крило), які «грають» при падінні. Оснащується одним або двома гачками, виконуючи роль приманки і основного вантажу.
11. Фурнітура. Карабіни, заводні кільця, застібки повинні мати навантаження на розрив в межах 50-70 кг.

Любительська ловля тріски в Норвегії

Оснащення і техніка лову тріски

Вище перераховані приманки і наживки з'єднуються в такий спосіб. До кінця шнура прив'язують метра 4 монофіла діаметром 1-1.2 мм і кріплять в нижній частині пількер. Через кожні 50 см роблять відвідні повідки довжиною 10 см, на яких розміщують стримери, «октопуси» або гачки з натуральної насадкою. Таких відводів (ставок) роблять від однієї до трьох. Опускають оснащення за борт до торкання дна. Періодично надають оснащенні анімацію у вертикальній площині. Якщо пількер сильно зносить течією, то збільшують його вагу. Така «гірлянда» добре працює, коли є активна стайна риба. В інших випадках застосовують інші види оснасток: Drop Shot, відвідної поводок, одиночний великий джиг ...

Риболовля на тріску дуже азартний вид рибного лову, який здатний подарувати масу емоцій і незабутніх моментів життя.

Наші риболовні тури в Норвегію можна переглянути тут >>


4.67 / 5 Відгуків (оцінок): 3
Ярослав від 31.12.2017
Таня від 16.05.2017
Игорь від 03.08.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.