Риболовля на щуку. Ловля щуки в Фінляндії.

Подивитись всі тури на ловлю щуки >>

Рибалка на щуку. Ловля щуки в Фінляндії.

Щука - хижий представник сімейства щукові. Найчастіше зустрічається в прісній воді північної Європи. Ареалом проживання є стояча вода і густі прибережні зарості. Часом зустрічається навіть в прісних морських затоках Фінляндії та Балтійського моря. Довжина дорослої щуки - до 2 метрів, а вага найбільшої щуки може досягати до 30-40 кг, але частіше за все вона варіюється від 8 до 10 кг. Забарвлення щуки зазвичай залежить від навколишнього середовища і може мати сіро-зелений, жовтий або бурий відтінок з темною спинкою і безліччю світлих плям і поперечних смуг. Харчується щука переважно дрібною рибою, але може також нападати і на дитинчат водоплавних видів птахів, наприклад диких качок, а також жаб.

Нерест щуки починається на початку весни, відразу ж після танення льоду, коли температура води досягає 4-7 градусів. Нерестяться щуки біля берегів і в період нересту щуки тримаються групами від 5 до 8 самців поруч з однією самкою. Цикл життя щуки становить від 20 до 30 років. Щука є одним з улюблених трофеїв будь-якого рибалки. На просторах наших водойм щука зустрічається майже всюди і зберігає активність цілий рік. Щука не впадає в сплячку на зиму, тому риболовля на щуку доступна в будь-який час протягом року.

Великі особини щуки найчастіше зустрічаються у водах Фінляндії, де їх вилов контролюється внутрішніми законами країни, тому риболовля на щуку в Фінляндії представляє для рибалок особливий інтерес. Щука, напевно, найбільш гідний супротивник рибалки, який змушує останнього проявляти кмітливість, хитрість, обережність, силу і терпіння. Якщо добре вивчити особливості поведінки щуки, то ви зможете відкрити для себе секрети її ловлі, а нагородою для вас стане трофейний улов у вигляді великої рибини.
Рибалка на щуку. Ловля щуки в Фінляндії.

Ловля щуки навесні. Нерест щуки навесні.

З приходом весни починається період підвищеної активності, пов'язаної з таненням льоду і початком нересту щук. Нерест щуки починається раніше, в порівнянні з іншими видами риб, оскільки щука не чекає сильного збільшення температури води.

Найчастіше нерест щуки починається на початку-середині квітня. Стоянки нересту не змінюються і щороку щуки приходять нереститися в ті ж місця. Спостерігаючи за поведінкою щук в період нересту, можна вивчити їх маршрут і поведінку. Найчастіше це прибережні зони серед густих заростей очерету, підводних коренів дерев та інших зонах підвищеної рослинності.

Ловля щуки на спінінг навесні найбільш вдала за два тижні до початку нересту і через два тижні після нересту. У цей період щука піднімається до поверхні води і довгий час зберігає високу активність, що робить її легкою здобиччю для рибалки. Для ловлі щуки навесні підходять будь-які приманки невеликого розміру. Під час нересту і в перші дні після його закінчення риболовля на щуку буде млявою, оскільки щука ігноруватиме приманки, а через кілька тижнів після закінчення нересту у щуки пробуджується голод і її можна ловити день і ніч у величезній кількості.

Ловля щуки влітку. На що ловити щуку влітку.

У літній період активність щуки стрімко падає. З приходом спеки клювання щуки практично зникає, а плідність риболовлі знижується в рази. Великі особини щуки опускаються на дно і місцем їх проживання стають глибокі води. Лише в місцях прибережних хащів зберігається активне клювання щуки, але розмір улову не перевищуватиме кілограма.

Кожному рибалці варто почитати літературу про сезонну поведінку щуки, щоб краще вивчити особливості її поведінки в літній період. Тільки правильний вибір приладдя для ловлі щуки і глибина занурення наживок дозволять отримати результат від риболовлі на щуку.

У мілководних водоймах щуки ховаються в місцях скупчення рослинності, серед гілок, трави або в місцях з крутими берегами. Можна використовувати штучні приманки або ловити щуку на живця. Дізнатися, які приманки припадуть щуці до смаку дуже складно, тому все потрібно робити шляхом експериментування. У дуже жаркий період щука може не клювати в звичний для її лову ранковий і вечірній час, а при різкому похолоданні спостерігається зворотний ефект - вона починає активно харчуватися і результативність риболовлі різко збільшується.

Ловля щуки восени. Як ловити щуку восени.

Найкращий сезон для ловлі щуки - осінній період. До цього часу щука вже встигає вирости і набрати велику вагу, а також активно прагне поповнити запаси енергії, щоб пережити прийдешню зиму і не померти від голоду. Восени активність щуки досягає максимальних показників. У цю пору року вона клює на будь-яку наживку і посилене клювання не припиняється аж до замерзання поверхні води. Перший час щука не покидає літніх стоянок, але з настанням холодів, коли дрібна риба йде в сплячку на дно водойм, щука слід за своєю здобиччю також переміщається на глибину. Щуки збиваються в невеликі групи і ховаються в ямах. Середня вага улову восени варіюється від 3 до 4 кг. Краще підбирати міцні снасті і великі приманки, оскільки восени є велика ймовірність зловити трофейний екземпляр щуки. Ловля щуки на живця в холодній воді малоефективна, тому рекомендується використовувати інші снасті. У теплу погоду - більш активні, в холодну - пасивні снасті на щуку. Особливо ефективна ловля щуки на воблер, блешню.

Ловля щуки взимку. Як піймати щуку взимку.

Зимова риболовля на щуку - випробування на стійкість для будь-якого рибалки, оскільки доводиться годинами сидіти на холоді і пробиватися через товстий шар льоду, щоб дістатися до місць залягання щук. Але з правильним підходом розмір улову окупить всі незручності. Протягом зими щука активно переміщається по водоймі в пошуках їжі. Краще клювання щуки взимку спостерігається з першими і останніми льодами. Щука приходить туди, де сніг тане або виникають тріщини на льоду. В середині зими, коли поверхня води покривається товстим шаром льоду, щука йде на глибину і зберігає низьку активність, але якщо правильно вибрати місце закидання приманки і правильну тактику ловлі, риболовля на щуку взимку буде така ж плідна як і восени. Повільна швидкість руху приманки принесе найкращі результати. Найбільш вдала риболовля спостерігається в кінці зими, оскільки в цей час року щука відчуває сильний голод і готується до нересту. При ловлі щуки взимку потрібно дотримуватися тиші, оскільки щука дуже чутлива до звуку і зайвий шум може злякати її.

Пропонуємо Вам подивитись наші тури на риболовлю на щуку в Фінляндії.

Рибалка на щуку. Ловля щуки в Фінляндії.

4.75 / 5 Відгуків (оцінок): 4
София від 04.09.2018
Ярослав від 09.01.2018
Максим від 29.07.2017
Надежда від 26.12.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.