Ловля палтуса в Норвегії

Морська риболовля на палтуса в Норвегії

Норвегія є найкращим варіантом подорожі з метою риболовлі. Тут нереститься велика кількість риби, яка згодом виростає до великих розмірів. Причиною цього є дуже сприятлива для розвитку планктону тепла течія Гольфстрім, а планктон, у свою чергу, привертає увагу інших морських мешканців. Багато видів морських мешканців тут знаходяться в стадії росту. Варто також відзначити те, що морська вода в Норвегії набагато чистіша, ніж у багатьох інших країнах. Саме тому морська риболовля на палтуса в Норвегії досить популярна.

У Баренцевому морі живе величезна кількість різноманітної риби, як ото: оселедець, щука, тріска, хек. Але найбільшою рибою є саме палтус. І саме тому він привертає увагу рибалок найбільше.

Риболовля на палтуса

Саме риболовля на палтуса є найпопулярнішим видом риболовлі в Норвегії, оскільки палтус це досить велика риба, яка, до того ж, має дуже смачне філе, що є приємним бонусом для рибалок. Палтуси відносяться до сімейства камбалових й утворюють три роди: білокрилі, чорні й стрілозубі. Палтуси поділяються на 5 видів, які мешкають переважно в північних морях. Мають досить довге тіло та деяку асиметричність голови (що властиво всім рибам сімейства камбалових) обидва ока у риби розташовані з одного боку. Варто відзначити, що палтус має досить гострі зуби.

Палтус може досягати в довжину 50-60 см і важити близько 4-5 кг. Саме такі палтуси мешкають в Баренцевому морі йчасто потрапляють на гачки рибалок.

У прибережній зоні в основному мешкають дрібні особини палтусів, проте в глибоководді зустрічаються особини вагою в 300 кг. Найбільшим видом палтусів є атлантичний палтус, проте він занесений до Червоної Книги, тому ловити його заборонено.

Ловля палтуса в Норвегії

Найкращим місцем для риболовлі в Норвегії є північна частина Норвегії, оскільки там можна піймати близько 20-30 кілограм палтуса. Однак варто звернути увагу на погоду в цій частині країни, оскільки море може часто штормити та погода може бути вітряною.

У центральній частині Норвегії улов може бути менше близько 10-15 кг риби, але й погода буде набагато кращою: рідше штормить, і сонце буде виглядати набагато частіше. Це ідеальне місце для риболовлі з сім'єю.

Найбільш продуктивною буде риболовля на палтуса на півночі Норвегії в січні. Саме тоді є шанс спіймати досить велику рибу. Однак не варто забувати про погоду у зимовий час море часто штормить. Більш сприятливий клімат в Норвегії, звичайно ж, улітку. Саме влітку ви зможете насолодитися теплою погодою та сонцем, проте улов буде трохи менший.

Варто звернути увагу на одну дуже важливу деталь ловля палтуса в Норвегії дозволена в будь-яких кількостях, проте продавати його ви не маєте права. Також максимальна кількість риби, яку ви можете вивозити з країни 15 кг. При спробі вивезти більше частину риби у вас конфіскують або ви будете змушені сплатити штраф.

Снасті для лову палтуса

При риболовлі на палтуса ви можете використовувати катер або моторний човен. Зазвичай такі човни вміщають 3-4 людини та їх можна орендувати на рибальських базах Норвегії. Часто вартість моторного човна входить у вартість оренди проживання.

Снасті підбирають залежно від розміру риби, на яку розраховують в уловах. З огляду на те, що виважування навіть 50-тикілограмового палтуса може перетворитися в годинний марафон, снасті повинні бути цільовими витримувати відповідні навантаження й зробити виведення більш комфортним для рибалки.

Традиційні снасті для риболовлі на палтуса це міцне коротке вудилище завдовжки від 180 до 240 см тестом 30-50 lb і потужна мультиплікаторна котушка. На котушку намотується 300-400 м шнура, який здатний витримати вагу в 100 кг. Сам бланк вудилища цілісний, обладнаний кільцями або обертовими валиками для кращого проходження шнура під навантаженням. Такий бланк вставляється в держак вудилища та становить досить міцну конструкцію.

Найкращою приманкою для палтуса вважається джиг-головка. Це грузило з укріпленим гачком, яке має специфічну форму. В основному вони виготовляються зі свинцю. Така приманка імітує рибу, на яку може клюнути палтус. Якщо ви вирішите використовувати справжню рибу в якості приманки, то швидше за все ви залишитеся без улову, оскільки палтус має досить гострі зуби, і ваша приманка гарантовано буде втрачена.

Для того, щоб риболовля на палтуса була вдалою, потрібно відходити якнайдалі в відкрите море, проте важливо також враховувати можливості човна та погоду. Обов'язково потрібно вивчити погодинний прогноз погоди й уважно стежити за погодою в морі, оскільки шквал може налетіти дуже швидко. Хороший улов можна також отримати на виході в море фіордів і великих заток.

У компанії Nordic Travel ви зможете замовити риболовний тур, який охоплює: візу, авіаквитки, проживання, харчування, а також оренду моторних човнів та катерів, і навіть замовлення послуг гідів усе для того, щоб ваша морська риболовля на палтуса в Норвегії була успішною!

5 / 5 Відгуків (оцінок): 2
Рома від 22.09.2017
Валерия від 30.09.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.