Секрети риболовлі в Швеції

Швеція, безперечно, вважається ідеальною країною для туристів-рибалок, які приїжджають з усього світу. Її величезна кількість прісноводних озер, багата на лосося і форель прибережна зона, і бурхливі холодні річки з кумжею і харіусом приваблюють любителів спокійного відпочинку в оточенні прекрасних пейзажів. Природа Швеції заворожує і манить любителів весняної риболовлі, коли все навколо розквітає і зеленіє.

Секрети рибалки в Швеції

Велику популярність серед туристів і мандрівників країна отримала завдяки дбайливому відношенню корінного населення до природних ресурсів рідних земель, і закону про охорону навколишнього середовища, які вийшли в далекому 1964 році. Також в останні роки країна взяла активний курс на популяризацію турів на риболовлю в Швеції. Навколо популярних водойм будуються спеціальні рибні бази, де приїжджі гості можуть відпочити після фантастичною риболовлі на щуку, тріску або інші види риб, яких налічується понад 150 видів.

Але щоб насолодитися усіма принадами трофейної риболовлі і отримати задоволення від щохвилинного кльову потрібно знати особливості лову різних видів риб. Про них і піде мова в цій статті.

Риболовля на щуку

Щука є чи не найбільш поширеним видом риби у прісних і слабопроточних водоймах. Любителі і професіонали з віддалених куточків планети їдуть до Швеції заради риболовлі на щуку. Починають ловити смугасту хижачку ранньою весною, як тільки крига зійде, і продовжують аж до вересня. Але досвідчені любителі осінньої риболовлі заявляють, що краще за все щука клює в вересні і жовтні. При цьому варто запам'ятати, що в літній період з невідомих причин щука втрачає активність, але вже ближче до кінця теплих місяців знову приходить до тями.

Секрети рибалки в Швеції

Ловити щуку можна традиційною риболовлею на спінінг від 2,5 до 4 метрів, оснастивши вудилище волосінню 0,33-0,50 мм. В якості приманки краще використовувати живця. Але з недавніх пір шведи привчають приїжджих до рибної ловлі нахлистом. Використовують вони звичайну нахлистову вудку і нахлистову котушку, а приманкою виступає спеціальна саморобна «волоть». Місцеві збирають в пучок тоненькі кольорові смужки, і прив'язують їх до великого одинарного гачка. Використовуючи «мітлу» можна домогтися шикарного клювання.

Риболовля на судака

Судак - рід лучеперих риб з сімейства окуневих, зустрічається на мілководді, в прісних озерах і гирлах річок, що впадають в озера. Краща риболовля на судака в Швеції припадає в період з червня по серпень, коли температура і тиск днем ​​підвищується. Простіше ловити його в нічний час, коли великі особини особливо активні. Ближче до півночі виходьте на катері до спокійній воді, де в тихій обстановці зможете насолодитися неймовірним клюванням. Вдень теж можна зловити судака, але для гарної літньої риболовлі потрібно заготовити стандартне вудилище від 2,5 метрів і наживку у вигляді хробака. Варто відзначити, що ідеальним варіантом стане опускання наживки в невеликі лунки у порослих травою озерах.

Секрети рибалки в Швеції

Також зловити судака в Швеції можна за допомогою тролінг риболовлі. В якості приманки беріть кольорові блешні, але гачки обов'язково повинні бути гострими, оскільки в іншому випадку ви не зможете проколоти костистий рот рибини. Але будьте обережні, на деяких водоймах Швеції тролінг заборонений.

Риболовля на окуня

Прісноводні і звичайні окуні з сімейства окуневих не рідкий гість в бурхливих річках і спокійних озерах країни. Найкращим часом для риболовлі на окуня в Швеції стануть літні місяці, коли риба особливо активна. Окунь любить тепло, тому в період активного пригріву в денний час піднімається у верхні шари водойм. Якщо хочете отримати масу емоцій і хороший улов, то краще виходити на літню риболовлю рано вранці або ввечері, коли температура трохи спадає, але риба продовжує проявляти активність.

Секрети рибалки в Швеції

Особливих секретів для ловлі окуня немає, риба поводить себе як будь-яка інша, і клює на стандартну прикормку. Словом, риболовля на окуня в Швеції нічим не відрізняється від лову в великих українських річках. Однак варто пам'ятати - якщо хочете хорошого клювання, то виходьте в ясну сонячну погоду, віддаючи перевагу дням з високим тиском.

Риболовля на лосося

Лосось - цінний вид риби, що обумовлено труднощами з його виловом. У Швеції риболовля на лосося дозволена в період з квітня по вересень до 3 особин в день, але в серпні кількість дозволеної виловленої риби знижується до 1 одиниці розмірами від 51 до 60 сантиметрів. Жорсткі обмеження пов'язані зі збереженням популяції лососевих, оскільки у вересні вони йдуть на нерест. А з 1 вересня по 31 грудня риболовля на лосося заборонена повністю.

Секрети рибалки в Швеції

Якщо ви хочете зловити великі екземпляри лосося, то ідеальним варіантом для вас стане морська риболовля. Оскільки риба любить глибину, то простіше зловити її на особливі «лососеві» блешні простим спінінгом, або ж нахлистом, взявши для наживки спеціальне оснащення. Ну а якщо ви любитель посидіти біля берега річки, то вам доведеться їхати в єдине місце, де помічений хороший кльов лосося - річка Моррумс (Morrums). Тільки ловити його потрібно стоячи у воді, тому не забудьте прихопити високі гумові чоботи.

Риболовля на форель

Купуючи тур на риболовлю в Швеції, не забудьте про головне - традиційну розвагу місцевих жителів - риболовлю на форель. Шведи і приїжджі туристи готові днями безперервно хвалитися довжиною і вагою спійманих екземплярів. У кришталево чистих водоймах, де популяція форелі підтримується штучним шляхом, можна зловити рибини до 10 кг. Можна знайти і озера з натуральними особинами, але для цього доведеться перебиратися ближче до півночі. Починає клювати форель з моменту сходження криги, і кльов триває до зимових місяців. Але якщо ви хочете порадувати себе трофейною риболовлею, то вибирайтеся рано вранці або ввечері, а краще в період «білих ночей».

Секрети рибалки в Швеції

Снасті звичайні: вудилища 2,5-4 м, волосінь діаметром 0,18-0,25 мм, і простий поплавок. Також ви зможете зловити форель риболовлею на спінінг або нахлистом з мокрими мушками. Як бачите, форелі в Швеції багато, але варто пам'ятати, що, як і в випадку з лососем, в період з 14 вересня до 15 жовтня вводиться жорстке обмеження - вилов 1 особини в день.

4.67 / 5 Відгуків (оцінок): 3
Виктория від 19.03.2018
Тарас від 06.09.2016
Татьяна від 09.09.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.