Трофейна риболовля на півночі

Подивитись всі тури на трофейну риболовлю >>

Більшість людей, включаючи далеких від рибальського справи, хоча б раз чули про таке поняття, як «трофейна риболовля». З назви стає ясно, що мова йде про риболовлю і про трофеї, а в риболовлі існує лише один вид трофея - рідкісний вид риби або особливо велика особина того чи іншого виду, характерного для певного ареалу проживання. Для справжніх прихильників риболовлі це не просто активне проведення часу на природі або хобі вихідного дня, а справжня азартна гра, особливий вид чоловічого спорту, де людина роками відточує свою хитрість, терпіння, кмітливість, уважність, силу і спритність. Іншими словами, риболовля - це особливий спосіб самовдосконалення, такий собі вид спорту, а трофейна риболовля - шанс перевірити наявні навички в змаганні зі справжнім сильним противником, метою якої є вилов трофейної риби. Для досягнення бажаного результату необхідно заздалегідь розробити план дій на випадок змагання з трофейним противником. Тільки відточена тактика, правильний підхід до вирішення поставленого завдання і запас терпіння дозволять рибалці приборкати підводного короля, а винагородою для нього стане почуття радості і перемоги, коли трофейний улов буде лежати біля його ніг.

Трофейна рибалка на півночі

Звичайно, не кожна водойма підходить для трофейної риболовлі і не скрізь є можливість зловити трофейну рибу. Щоб риба змогла рости і досягати великих розмірів, водойма має охоронятися законом про обмеження кількості і розміру виловленої риби, щоб остання фізично могла досягти трофейного розміру. Трофейна риболовля також можлива у віддалених від населених пунктів важкодоступних місцях, де риба від природи має можливість рости і розвиватися протягом десятиліть, не піддаючись негативному впливу рибалок-браконьєрів, які спустошують всі водойми в межах досяжності і не залишають жодній рибі шансу набрати трофейної маси . Тому, якщо бажаєте відправитися саме на трофейну риболовлю, ретельно вивчіть карту і знайдіть на ній найвіддаленіші річки і озера, ще раз переконаєтеся, що на просторах інтернету немає ніякої інформації про масову ловлю риби в цих місцях, і починайте розробляти план по досягненню пункту призначення і подальших пошуків трофейного улову. Або довірте цю справу людям, які спеціалізуються на трофейній риболовлі. 

У Норвегії та Фінляндії знаходиться безліч рибальських баз, що надають можливість відправитися на трофейну риболовлю з досвідченим інструктором-гідом, який знає всі рибні місця в своєму регіоні і зможе гарантувати вам трофейну риболовлю. Північ, в силу свого низького рівня заселеності та високого рівня чистоти навколишнього середовища, примітна тим, що в ній створені всі умови для виникнення трофейних екземплярів риб. Тому північні країни, такі як Норвегія, Фінляндія, Данія, Ісландія, Фарерські острови можна сміливо рекомендувати як кращі місця для трофейної риболовлі. 

Трофейна риболовля на півночі зазвичай включає такі види можливого улову, як палтус, тріска, сайда, пікша, щука, і навіть королева всіх підводних хижаків - акула. Середній розмір улову зазвичай варіюється від 5 до 10 кг, але якщо ви щасливчик або справжній професіонал рибальської справи, то вам пощастить зловити трофейну рибу вагою понад 20 кг, навіть до 80 кг! Вага улову буде залежати від сезонності, погоди і району риболовлі, оскільки, наприклад, морська трофейна риболовля можлива тільки в глибоких водах - типовому ареалі проживання великої риби.

Трофейна рибалка на півночі

До трофейної риболовлі потрібно підійти з усією відповідальністю. Не можна просто взяти і зловити трофейний улов, не доклавши великих зусиль до пошуку злачного місця і не підготувавши попередньо тактику сутички з наміченою ціллю вашого лову. Можна сподіватися на сліпе везіння, але неправильна підготовка до трофейної риболовлі може привести до того, що ви зможете взяти рибу на гачок, але не зумієте її утримати і, тим більше, витягнути з води. Ловля великої риби вимагає певних навичок.

Потрібно мати великий запас терпіння, щоб почекати появу великої риби і не злякати її від хвилювання. Необхідно вивчити основи поведінки своєї жертви і ні в якому разі не поспішати. Багато рибалок на радощах входять в ейфорію, яка в результаті численних помилок і непотрібного поспіху залишає їх з носом. Велику роль відіграє вибір снастей для трофейної риболовлі, оскільки неякісне вудилище або снасті можуть стати причиною втрати трофейного улову відразу ж після потрапляння риби на гачок. Перед відправленням на трофейну риболовлю варто перевірити своє рибальське спорядження на звичайній риболовлі, щоб переконатися в його надійності і виключити несподівані неприємні казуси.

Якщо вам пощастить виловити трофейну рибу, то не поспішайте її вбивати. Найкращий варіант - зробити фото на пам'ять і відпустити її. Справа в тому, що великі особини риби приносять величезну користь для водойм, оскільки вони контролюють популяцію риби в ньому і виконують очисну функцію. А якщо це самка, яка готується до нересту, тоді тим більше необхідно її відпустити.

Кращий сезон для трофейної риболовлі - період року з серпня по грудень. У цей час існує велика ймовірність виловити велику рибу. Але потрібно розуміти, що про це відомо всім досвідченим рибалкам, тому потрібно подумати про попереднє бронювання проживання і моторних човнів на рибальських базах.

Риболовні бази Норвегії та Фінляндії – кращі місця для лову великої трофейної риби. Ми запропонуємо вам відпочинок і риболовлю в кращих рибних місцях з якісними моторними човнами, затишними варіантами проживання і альтанками з мангалами, які можна використовувати для приготування свого улову і приємного проведення часу в колі друзів. Ми надамо можливість порибалити не тільки з берега, але і у відкритому морі.

4.67 / 5 Відгуків (оцінок): 3
Макс від 22.08.2017
Виктория від 27.09.2016
Татьяна від 22.07.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.