10 найкращих лижних курортів у Скандинавії

Лижний світ Скандинавії відомий не лише завдяки Санта-Клаусу, до якого ви приводите своїх дітей, а й найкращими снігами та схилами, які можна знайти у північній частині регіону. У Норвегії, Фінляндії, Швеції та Ісландії всюди можна знайти лижні курорти, наприклад Ріксгрансен, де можна насолоджуватись північним сонцем 24 години на добу, у легендарному олімпійському містечку Ліллегаммер. Оскільки вибір курортів надзвичайно великий, ми підібрали для вас топ-10 найкращих курортів у Скандинавії. Скандинави знають свою місцевість, цінують красу снігу та силу гір. Таким чином, гірськолижний відпочинок є головним претендентом, щоб потрапити у список бажань. Гірськолижні курорти ваблять своїми можливостями повсюди: починаючи з півострову Троль, що в Ісландії, аж до курорту Рука, що в Фінляндії. Тим, хто надає перевагу сімейному відпочинку, сподобається відпочинок у Трисиль, Норвегія, а тим, хто шукає пригод, кращим місцем для відпочинку стане відпочинок в Орі, Швеція.

Хемседал, Норвегія

Гірськолижний курорт Хемседал є надзвичайно зручним для сімейного відпочинку. Саме він вважається найбільш альпійським із усіх гірськолижних курортів, що розташовані в Норвегії. Умови для катання тут на найвищому рівні, хоча сама територія курорту не така вже й велика. Піднімаючись на підйомниках, можна побачити надзвичайний панорамний вид: засніжені пагорби, гірські схили тощо. Велика кількість прекрасно підготовлених трас різного ступеня складності в декількох районах катання: червоні, зелені, траси з вільним спуском хороші як для новачків, так і для досвідчених лижників; 3 парки, один з яких добре освітлений вночі, тому можна безкінечно насолоджуватись снігом.

Ріксгренсен, Швеція

Якщо ви дійсно шукаєте курорт, де можна зустріти безмежні можливості для гірськолижного спорту, то це місце саме для вас. З 21 травня цілий день світить сонце, а підйомники працюють з 10 ранку до першої ночі. У червні ви можете покататись по непідготовлених трасах, де можна перетнути кордон з Норвегією й повернутись назад тим же маршрутом. Для справжніх шукачів пригод цей курорт пропонує хеліскі та лижний туризм.

Оре, Швеція

Попри ABBA та ІКЕА, Швеція також відома своїм гірськолижним курортом Оре. Чудова фунікулерна залізниця пов'язує п'ять сіл, що складають гірськолижну курортну зону, яка пропонує траси для початківців, для тих, хто вже добре катається, а справжні знавці можуть насолоджуватись пустими сніговими просторами. Якщо вам хочеться справжнього екстриму, ви можете покататись на трасах, де проводяться змагання з Кубку світу з гірськолижного спорту, та трасах з перешкодами, наприклад Hummelbranten moguls. Якщо вам і цього не достатньо, похід у місцевий бар допоможе вам перевірити свої можливості, адже на території курорту панує думка, що апре-скі було створено саме в Швеції.  Ми вас попередили…

Рука, Фінляндія

Поїздка до Руки однозначно має зайняти почесне місце в вашому списку. Це неземне місце, гірські вершини покриті снігом, що переливається під сонячним промінням у голубому світлі. Однак особливим це місце робить його розташування. Освітлені траси, серед яких відкриті та обнесені дерев’яним парканом, є просто ідеальним варіантом для катання. Щоб відчути справжній дух Скандинавії, вам обов’язково необхідно спробувати лижні види спорту та катання на собачих упряжках. І, нарешті, полярне сяйво – просто неймовірне видовище.

Півострів Троль, Ісландія

Безсумнівно, Ісландія пропонує надзвичайні можливості для хеліскі, і тому її неможливо не внести до нашого списку. Хеліскі – це не просто висадка на вершину гори. Розташування курорту трохи нижче Полярного кола дозволяє прокататися з вершини гори аж до морського узбережжя, де ви можете погрітися під сонцем та спостерігати полярне сяйво, перш ніж зробити перший спуск. Майже як у Нарнії.

Вемдален, Швеція

Подібний до Шотландії Вемдален це курорт з широкими відкритими трасами на великих пагорбах. Сніг тут гарантований. Підйомники тут змінюються одні між одними, тому ви можете провести свої дні у багатьох містах, наприклад в Бьорнріке, Кловсьйо та Сторхогні. Кожна з цих гірськолижних трас має свій унікальний ландшафт. Траси розташовані безпосередньо в горах, що вражають своєю красою. Там можна знайти траси як для новачків, так і для професіоналів. Завдяки підйомникам, що вміщують 6 пасажирів і вважаються найшвидшими в Скандинавії (Grizzly Express), можна з легкістю дістатись траси.

Ліллегаммер, Норвегія

Ліллeгаммерський гірськолижний курорт в Норвегії це насправді п'ять альпійських центрів на одному лижному перевалі. Хаф'єль  головна гірськолижна територія, і так же, як і Квітф'єль, пропонує багато різних трас як для новичків, так і для професіоналів. Якщо вам захочеться відпочити у тиші та спокої, Квітф'єль пропонує вам пусті гірськолижні траси протягом всього тижня. Скейкампен (Skeikampen), Гала (Gala) та Шушен (Sjusjoen) ідеально підходять для сімей та початківців. Усі п’ять центрів пропонують власне помешкання. Будучи колишнім олімпійським господарем, місто Ліллегаммер має свою власну бобслею, яка набирає швидкість до 120 км/год.

Трисиль, Норвегія

Трисиль один із найпопулярніших курортів Скандинавії, у минулому переможець кращого курорту в Норвегії на World Ski Awards. Лижні траси тут розташовані на трьох боках однієї гори, яку можна легко розділити на три основні майданчики: для початківців, середніх лижників і професіоналів. З гірського курорту "Грін Трисил" переважно зелені траси, а на передній стороні зона для професіоналів із шістьома чорними трасами, що розташовані навколо дерев, тоді як площа, розташована від головної частини міста Трісіль,  переважно червоні траси. До речі, ми говорили, що вони настільки турбуються, щоб сніг був якісний, що в випадку його відсутності вам повернуть гроші? Ласкаво просимо.

Леві, Фінляндія

Чарівний сезон катання у Леві, який чотири рази обраний найкращим гірськолижним центром Фінляндії, проходить з жовтня по травень. Тут є майже 50 схилів і понад 25 підйомників, деякі з яких нагріваються завдяки захисним щитам, тому ви можете не схотіти зійти з підйомника, щоб почати катання! Низька температура означає, що сніг тримається довше. Курорт Леві пропонує також найрозгалуженішу в усій країні мережу снігохідних трас протяжністю у 230 кілометрів. Тут також є лижний парк та 2 жолоби, один із яких природній, протяжністю у 500 м.

Юлляс, Фінляндія

Як найбільший гірськолижний центр у Фінляндії, Юлляс – це свято для очей та лиж. У денний час ви зможете викарбувати щось на поверхні гори під час знаменитого "блакитного світла", а потім вночі насолоджуватись північним сяйвом. Курорт також може похвалитися своїми схилами, що розташовані за 4 км від нього. Тут можна знайти снігові траси різних рівнів складності. Можна також скористатися послугами безкоштовного автобуса, на якому вас відвезуть назад у випадку, якщо ви отримали травму. Юлляс – це просто лижний оазис зі сніговими трасами, що простягаються по всій країні на 320 км, 38 км з яких оснащені світильниками, що дозволяє кататись і вночі.

4.5 / 5 Відгуків (оцінок): 6
Роман від 31.05.2019
Раиса від 29.03.2019
Виктория від 17.12.2018
Света від 19.06.2018
Сергей від 23.02.2017
Саша від 24.05.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.