Гірськолижний курорт Леві (Фінська Лапландія)

Курорт Леві (Levi) - найбільший гірськолижний курорт Фінляндії, який знаходиться в селі Сіркка (Sirkka) на півночі Лапландії. Північну красу курорту, який розташувався навколо гори Леві, в 160 км від полярного кола, доповнює розвинена інфраструктура, компактна архітектура і комфортна транспортна розв'язка: аеропорт знаходиться в 15 км від м. Кіттля, а залізнична станція Колларі знаходиться в 78 км від курортного комплексу. Гірськолижний курорт Леві - це єдине місце в Фінляндії, де є гондольна канатна дорога Levi Gondola 2000. Крім того, в Леві проходить Міжнародний чемпіонат зі слалому.

курорт Леви

Для завзятих лижників курорт в Леві приготував 43,6 км звивистих гірськолижних трас навколо гори Леві (Levitunturi). Крім того, лижні траси знаходяться неподалік від підйомників, щоб зробити відпочинок туристів більш комфортним. Залежно від погодних умов курортний сезон в гірськолижному курорті Леві триває з середини жовтня до квітня або травня.

Для лижників початківців і для тих, хто хоче освоїти цю майстерність, в Леві працює спеціальна школа з можливістю навчання катанню на лижах і сноуборді російською мовою. Також в Леві є фітнес-центри, спа-салони, супермаркети, аптеки, прес-центр, а також безліч колоритних закусочних і ресторанчиків національної фінської кухні. Вам також варто спробувати найпопулярніші місцеві делікатеси в Леві - це «ріекко» - біла куріпка і «поро» - страва із м'яса північного оленя.

Для тих, у кого немає власного лижного інвентарю, в Леві є 6 спеціальних прокатних пунктів альпіністського спорядження з можливістю ремонту, де також можна придбати спеціальний одяг для гірськолижного спорту. Найбільші пункти видачі та ремонту спорядження - LevinSki і Gondola-2000.


Гірськолижні траси Леві

Лижним спортом на курорті Леві може насолоджуватися кожен, тому що там діє школа для лижників початківців з російськомовними інструкторами.

Аматорів і професіоналів зацікавить одинадцята лижна траса з G2-переходом, а також п'ята і шоста група трас. Для початківців краще користуватися 1, 2, 3, і 8 групою трас, так званих сімейних шляхів.

Курорт Леві пропонує також найрозгалуженішу мережу снігохідних трас протяжністю в 600 км! А крім усього іншого в Леві є 230 км трас для рівнинних лиж, 28 км з яких освітлюються у вечірній час. У центральній частині міста розташовані 4 підйомника, на які можна придбати абонемент. 

Лапландія, курорт Леві


Історія відкриття курорта

У 1953 році відкрився перший гірськолижний комплекс відпочинку в Сіркка. У 50-ті роки містечком почали цікавитися зарубіжні туристи. У 60-і, після того, як в 1964 р міська влада Кіттла придбала землі неподалік від Сіркка, інтерес до гірськолижного курорту Леві зріс ще більше. У 70-і роки в курортній зоні почали будувати котеджі в Леві, а в 1976 році була заснована компанія Levin Hissit Oy, яка займалася гірськолижними спусками. До 1982 року компанія побудувала перші 800 км гірських трас, які ще більше привернули увагу зарубіжних туристів до курорту. У наш час гірськолижний курорт Леві в Фінляндії, відгуки про який славляться на весь світ, є одним із найпопулярніших курортних селищ країни. У 1999 р під Новий рік в Леві з'явилася перша гондольна канатна доріжка. А в 2000 році в Леві проходив Міжнародний чемпіонат зі слалому.

Перша траса для бігових лиж зі штучним снігом відкрилася в Леві 2001 року, 25 жовтня. З 2002 року в Леві біля підніжжя гондольної канатної дороги проводять різні спортивні змагання. З 2009 року в Леві існує повномірне поле для гольфу біля підніжжя гори Леві.


Цікава інформація про курорт Леві

 • Гора Леві (фін. Levitunturi) підноситься на 531 м над рівнем моря. У Леві є 26 підйомники та 43 гірськолижні спуски з яких освітлюються 17.
  3 чорні траси
  22 червоні траси
  17 блакитних трас
  1 зелена траса
 • Більшість гірськолижних спусків в Леві підходять для лижників початківців, однак і для експертів теж є чотири спуски з максимальним висотним перепадом 325 м.
 • Найбільша довжина спуску - 2,5 км, а найбільша протяжність підйомника - 1636 м.
 • На спусках в Леві є 7 ресторанів, сніговий парк, 10 дитячих спусків, хаф-пайп та супер-пайп.
 • Тривалість лижного сезону в Леві, як правило, триває близько 8 місяців (з середини жовтня до початку червня).
 • Крім усього іншого, для любителів активного відпочинку знайдуться снігохідні тури в Леві по 850-кілометровій трасі, бігові лижі із загальною протяжністю спеціальних трас в 230 км, поїздки на собачих і оленячих упряжках, піші прогулянки до гори Катка (фін. Kätkätunturi), веслування та риболовля.
 • Щозими неподалік від Леві - в Лайніо будують снігове село, де можна зняти номер в крижаному готелі, помилуватися крижаними скульптурами або провести весілля.


Спортивні розваги та відпочинок в Леві

Серед інших розваг в Леві можна зайнятися повітроплаванням і піднятися на висоту пташиного польоту на повітряній кулі, відвідати крижаний картинг, порибалити, прогулятися пішки або верхи на коні, зайнятися веслуванням або пограти в гольф.

У готелі Левітунтурі існує найбільший в Лапландії аквапарк, в якому є 17 басейнів. Він був відкритий у вересні 2010 року.


Компанія Nordic Travel пропонує гірськолижні тури на найкращі курорти Фінляндії.


4.78 / 5 Відгуків (оцінок): 7
Іван від 06.12.2017
Игорь від 23.06.2017
Лена від 22.01.2017
Антон від 13.11.2016
Кирилл від 15.07.2016
Марина від 17.07.2015
Лариса від 14.07.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.