Цікаве в Сааріселькя (Фінська Лапландія)

Геокешінг в Сааріселькя

Національний парк ім. Урхо Кекконена стане першим в світі геокешінг-парком. Тут, а також близько сопки Кіілопяя і в районі Сааріселькя буде створено, принаймі, близько ста нових і якісних геосхованок.

Геокешінг - це вид активного відпочинку, свого роду туристична гра, швидко завойовує популярність у всьому світі. Її сенс полягає в тому, що одні гравці за допомогою GPS-пристрою або карти шукають сховані іншими гравцями геосхованки. Координати схованок, а також інші відомості публікуються на міжнародних сайтах в інтернеті, так що інформація про новий парк буде доступна всім бажаючим.
У Сааріселькя схованки будуть створені в місцях, що представляють природний інтерес, поблизу лижних трас і туристичних маршрутів, близько об'єктів, що перебувають у віданні Лісового Управління, а також в районі центру Сааріселькя.

Цікаве в Сааріселькя

 

Місце для розведення багаття в Сааріселькя

Поблизу центрального району Сааріселькя є тихе спеціально обладнане місце для розведення багаття з чумом і справжня хатинка з привидами. Місце ідеально підходить для невеликих піших походів. У чумі можна розводити багаття, смажити ковбаски або варити каву.

Хатинка з привидами раніше перебувала на лоні дикої лапландської природи в Карваселькя, але згодом була перенесена в Сааріселькя. Легенда свідчить, що кілька століть тому у цього будинку був убитий чоловік, чиї останки не були віддані священній землі. Тому привид чоловіка оселився на горищі, де він то стукає, то волочить ногами, гучно зітхаючи. Іноді він спускається відкрити двері або перевірити стан будинку. Подейкують, що примара живе в хатинці досі. Страшно, чи не так?

Цікаве в Сааріселькя

 

Тріангуляційна вишка на Кауніспяя

На Кауніспяя побудована дерев'яна вежа, за допомогою якої можна дізнатися про історію геодезії аж до сьогоднішнього дня. Крім того, вона використовується і як оглядова вежа.

Вершина сопки Кауніспяя знаходиться на висоті 437 метрів над рівнем моря, тому при гарній погоді захоплюючий вид відкривається у всіх напрямках.

На Кауніспяя раніше стояла дерев'яна тріангуляційна вишка, яка використовувалася для основних геодезичних вимірювань. Однак стара вежа протягом багатьох років так сильно пошкодилась, що її були змушені знести.

Цікаве в Сааріселькя

 

Природа в ролі Запрестольного образу

У центрі Сааріселькя є церква, каплиця Св. Павла. Її відмінною рисою є незвичайний Запрестольний образ, роль якого відіграє велике вікно з гарним видом на лісові простори.

Залежно від пори року Образ виглядає по-різному: навесні він постає у вигляді біло-сріблястого снігу і сліпуче яскравого сонця. Під час весняних буревіїв північна природа виглядає вже не так заспокійливо. Якщо пощастить, то іноді в вікні можна помітити зайця або білу куріпку. Кажуть, що побачити тут лося - теж не рідкість.

Гірська каплиця була відкрита в 1996 році. У ній є 210 сидячих місць. По неділях тут проходять служби, а навесні, в сезонний період також інші заходи та концерти. 


Зарядіться енергією північної природи з турами в Лапландію від Nordic Travel!

4.38 / 5 Відгуків (оцінок): 8
Соня від 01.01.2018
Соня від 28.09.2017
Александра від 15.08.2017
Иван від 23.04.2017
Леша від 30.04.2016
Юлия від 01.09.2015
Наталья від 08.06.2015
Лена від 29.01.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.