Ісландія. Коли їхати?

Північне сяйво та гарячі джерела – Коли слід подорожувати до Ісландії?

Завдяки Грі Престолів та багатьом фільмам Ісландія стала однією з найпопулярніших туристичних напрямків. Земля вітру й криги приваблює гостей з усього світу.

Слава завжди має другу сторону медалі: через те, що велика кількість туристів відкрила для себе віддалену острівну країну, ціни підскочили. Також, навіть у не туристичний для Ісландії сезон не доведеться боятися того, щоб опинитися на самоті, адже найвизначніші місця й пам’ятки переповнені туристами. До багатьох місць також треба потурбуватися про завчасне бронювання якнайраніше. 

Ось кілька порад про те, коли слід подорожувати до Ісландії:

Найліпша погода

Найтеплішими місяцями в Ісландії є липень та серпень, а отже ці літні місяці є найпопулярнішими. У червні туристів, крім того, приваблюють білі ночі.

Літо в Ісландії, однак, не означає, що автоматично погода буде хорошою. Дощ та сильні вітри є звичним явищем. В Ісландії кажуть, що там можна побачити всі чотири пори року протягом однієї доби.

Якщо ви бажаєте уникнути найбільшого напливу туристів, потрібно їхати у вересні чи травні, коли відносно тепло. Щоправда, під час подорожей віддаленими куточками варто пам’ятати, що частина доріг буде закритою через танення снігів. Для того, щоб погуляти пішки по Ісландії, найкращим часом також буде літо, коли грунтові дороги відкриті, а стежини придатні для прогулянок.

Краєвиди в Ісландії чарівні також і взимку, однак мінлива погода може викидати коники. У більш віддалених куточках острову дороги можуть бути перекриті через сніг та сильний вітер, у зв’язку з чим взимку слід готуватися до затримок та переїздів об’їзними шляхами.

Найкращий час для того, щоб побачити китів

За словами морських біологів, найкращим часом для того, щоб подивитися на китів є червень та липень, однак на півночі острова цей період дещо довший. На півночі горбатих китів, смугачів малих, а також дельфінів можна бачити з травня по серпень. Сині кити тут з’являються у червні.

Найкращий час, щоб побувати на гарячих джерелах

Ісландські гарячі джерела є невід’ємною частиною місцевої культури. Відвідати їх можна протягом всього року, і в холодну пору особливо приємно зануритися у 40-градусну воду після холодного повітря.

На природних джерелах не обов’язково є роздягалки чи інші пристосування, але в Ісландії є безліч комерційних купалень. Блакитна лагуна, розташована поблизу Рейк’явіка – найвідоміша з них, однак там слід готуватися до великої кількості відвідувачів та завчасно зробити резервування.

Найкращий час, щоб побачити Північне сяйво

Заради самого тільки північного сяйва до Ісландії вирушати не варто. Хоча воно і створює дійсно чарівний краєвид у безлісій Ісландії, погодні умови змінюються так стрімко, що заздалегідь передбачити небесні вогні важко. Найкращий час для того, щоб побачити північне сяйво – це темна пора року з середини жовтня по лютий.

Час, коли наплив туристів найбільший

Нажаль, з перерахованих вище причин, найбільше туристів прибуває до Ісландії влітку. Перші тижні липня й серпня є найвищим туристичним сезоном. Для того, аби уникнути юрби, слід спрямувати свій маршрут на західні фіорди чи до Східної Ісландії, дещо подалі від найпопулярніших туристичних місць, як то околиці Рейк’явіка чи Золоте Кільце.

4.56 / 5 Відгуків (оцінок): 9
Лена від 10.06.2019
Сергій від 22.04.2019
Максим від 04.11.2018
Надежда від 29.06.2018
Владислав від 24.04.2018
Артьом від 14.11.2017
Илья від 13.07.2017
Наташа від 24.07.2015
Жанна від 25.02.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2020
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.