Ісландія

В Ісландії проживає близько 320 тисяч чоловік, населення країни до Другої Світової війни було якихось 50 тисяч - це одна з найбільш малонаселених країн  світу.

 

Замість прізвищ в Ісландії, аналог нашого по-батькові - патроніми. До імені батька додається частка «сон» (тобто син) або «доттір» (якщо це дочка), виходить, наприклад, Silia Palmarsdottir, тобто Силія дочка Палмарса.

 

Двері будинків в Ісландії часто не замикають, в автомобілях залишають ключі від машин, а дітей в колясках залишають без нагляду на вході в кафе, бар або магазин і все це, тому що в Рейк'явіку всі його жителі знають один одного і побоюватися за великим рахунком нічого .

 

Вийти в найближчий магазин за продуктами в піжамі, в Рейк'явіку вважається абсолютно нормальним явищем :)

 

У Рейк'явіку готівкою розраховуватися не прийнято, жителі практично завжди оплачують покупки банківськими картами, навіть якщо замовляють каву в барі.

 

Температура в Ісландії рідко опускається нижче 6-ти градусів. Тому насправді в цій країні не так холодно, як ми звикли думати.

 

Північне сяйво взимку можна спостерігати постійно, тому через пару тижнів на нього вже не звертаєш увагу, воно якраз деякою мірою і компенсує відсутність сонячного світла взимку.

 

Жителі Ісландії з власної доброї волі реєструються на сайті www.ja.is, де вказують свої особисті дані: номер телефону, ім'я, прізвище, адресу та місце на карті, де знаходиться їхній будинок.

 

В Ісландії, якщо людина до Вас добре відноситься, вона раз у раз торкається до Вас, тим самим показуючи своє ставлення.

 

Місцеві жительки люблять фарбувати волосся в темний відтінок, тому що блондинок в Ісландії набагато більше, ніж брюнеток.

 

Під час Євробачення вся країна стежить за тим, що відбувається по ТБ. До цього конкурсу тут всі ставляться вкрай серйозно.

 

Так склалося, що в Ісландії останній ресторан Макдональдс закрився в 2008-му році під час кризи. І цього закладу досі немає в північній країні.

 

За останні 1000 років мова в Ісландії майже не змінилася, тому старовинні саги вікінгів, жителі країни можуть читати в оригіналі без всіляких проблем.

 

У це важко повірити, але воду в ресторанах наливають з водопровідного крана. Це вода з місцевих термальних джерел, а тому вона придатна для пиття, і саме тому за неї платити не потрібно.

 

Популярний варіант вечірнього дозвілля в Рейк'явіку - це прийняття гарячих термальних ванн.

 

В Ісландії існує ще 15 Санта Клаусів, крім відомого Санта Клауса, про якого знають всі.

 

Компанія Nordic Travel організовує найкращі тури в Ісландію!

4.75 / 5 Відгуків (оцінок): 4
Алексей від 05.07.2016
Лариса від 25.04.2015
Гена від 13.01.2015
Тарас від 13.01.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.