Тюлені в Ісландії

Ісландія вважається батьківщиною морських тюленів. Їх можна запримітити в багатьох захоплюючих локаціях по всій країні. Тюлені в Ісландії звикли до уваги - вони не бояться людей і з задоволенням позують перед камерами. Самі ж ісландці їх люблять і всіляко оберігають. Більше того, з тюленями пов'язано безліч ісландських легенд і міфів. Тому ви, швидше за все, усвідомлюєте, що прилетіти в Ісландію і не відвідати жодного пляжу тюленів, стало б фатальною помилкою. А де це зробити, коли, а також багато іншого із життя ластоногих символів Ісландії, ви зможете довідатися з нашої статті.

Тюлени в Исландии

Тюлені в ісландському фольклорі

До промислового освоєння Ісландії, збереження життів ластоногих звісно мало кого турбувало. Для народу з темними, довгими зимами і мізерною кількістю дерев для розпалу, тюленячий жир, в першу чергу, символізував безцінний запас палива, а вже потім прекрасних представників тваринного світу. Їхнє хутро відмінно пристосовано до жорстких погодних умов, а м'яса було досить багато, аби прогодувати сім'ю протягом декількох тижнів. Таким чином, до 20-го століття популяції тюленів в Ісландії перебували в занепаді. Але, як би там не було, але розум та грація тюленів не були відзначені корінними ісландцями і всіма жителями північного регіону в легенді під назвою «Шкіра тюленя», також, відома як Selkie. У ній розповідається, що тюлені настільки прекрасні через те, що виходячи на берег та знімаючи шкіру, вони перевтілюються на вродливих дівчат. Але їхні очі завжди сумні тому що, шкіру однією з них одного разу викрали і вона не змогла повернутися в море, залишивши там своїх малюків.

Ця легенда дуже популярна в скандинавському епосі і отримала безліч екранізацій в сучасному світі.

Тюлені в Ісландії

Тюлені Ісландії в наші дні

Вже у 20-му столітті, полювання на тюленів втратило необхідність для виживання. Однак, у 1960-і роки багаті жителі повернули тенденцію до розкішних костюмів з тюленячої шкіри. Протягом усього десятиліття, заради модної індустрії, було вбито близько 6 000 тюленів в рік. Дії організацій за збереження природи у 1970-х роках призвели до різкого зниження цієї цифри. Але, на жаль, навіть в наш час, кілька сотень тюленів в рік вбивають фермери і мисливці. Перші, оберігаючи свій рибний промисел, бо тюлені, із задоволенням виловлюють лосось і прогризають сітки, аби дотягнутися до улову. А другі - піклуючись про свій прибуток. Купівля хутряного одягу приваблює деяких відвідувачів, і в міру зростання туризму, дрібномасштабні полювання на тюленів стають все більш прибутковими і зростають відповідно.

Тюлені в Ісландії

З одного боку, багато хто стверджує, що тюленям нічого не загрожує, а полювання не загрожує їхній популяції. Незважаючи на те, що дослідження ісландського Центру тюленів свідчать про те, що загальна чисельність стрімко скорочується. Працівники Центру, закликають туристів цінувати живих істот в їх природному середовищі, а не спонсорувати браконьєрський промисел, що сприяє її зменшенню.

Де поспостерігати за тюленями в Ісландії?

  1. Льодовикова лагуна Йокульсарлон.

Лагуна Йокульсарлон відома серед туристів не тільки масивними айсбергами. Льодовикова лагуна - це також чудове місце аби поспостерігати за тюленями. Тюленячий пляж, що знаходиться на локації - зовсім не придатний для купання, зате дуже популярний серед північних морських тюленів. Сюди припливають цілі колонії тюленів і влаштовують справжні лежбища.

  1. Фьорди.

Будь-яка прибережна екскурсія в Ісландії - хороший шанс побачити цих гарних тварин. Збільшить шанси, звичайно, каякінг-тур у фьорди недалеко від Рейк'явіка. Тюлені -  допитливі тварини, тому пару-трійку тюленячих мордочки навколо вашого човна, ви точно побачите. А аквалангісти в Вестфьордах зможуть помітити, плавно ковзаючі, тушки по північних водах.

  1. Півострів Ватннесс у Північній Ісландії.

Ідеальне місце для тих, хто не в захваті від думки про вихід в море і більше жадає вражень від спостережень з берега. Зростаючий інтерес до досліджень і спостереження за тюленями призвів до створення Ісландського Центру Тюленів ще у 2006 році, який розташований на півострові Ватннесс, в химерному рибальському місті Хваммстангі. Тут можна дізнатися про види тюленів, що мешкають в Ісландії і Арктиці, безліч фактів про їхню анатомічну будову і місце тюленів в ісландському епосі.

Тюлені в Ісландії

На жаль, задля захисту рибного промислу, фермери, досі вбивають тюленів на законних підставах. Оскільки вважається, що ті, завдають шкоди популяції лосося. Одна з цілей Центру Тюленів полягає в тому, щоб визначити, чи виправдані їхні смерті і вони дійсно завдають серйозної шкоди екосистемі, або ж вбивства можна заборонити на законодавчому рівні. Також працівники центру вивчають вплив туризму на популяцію тюленів, контролюють відвідуваність пляжів, доступних для відвідувачів, і тих, де людям знаходитися не дозволяється; результати цих досліджень допомагають вибудувати стійку індустрію по догляду і спостереженню за тюленями.

Якщо можливість поспостерігати за тюленями зацікавила вас не менше ніж сама поїздка в Ісландію, пропонуємо ознайомитися з нашими турами >>

4.55 / 5 Відгуків (оцінок): 11
Тарас від 09.10.2018
Роман від 16.09.2018
Роман від 29.01.2018
Елена від 01.11.2017
Олександр від 14.07.2017
Эдуард від 22.02.2017
Владислав від 01.03.2016
Светлана від 04.11.2015
Гриша від 07.09.2015
Наталья від 22.07.2015
Олексій від 25.03.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.