Каньйон Асбіргі

Каньйон Асбіргі "утиснений" в місцевість в формі підкови, приблизно на 3,5 км в довжину і більше кілометра в поперек. Посередині каньйону височить скеля висотою 25 метрів під назвою Ейян, що в перекладі означає «Острів».

Найімовірніше, каньйон Асбіргі був сформований повінню річки Йокулса-Фьyoллюм під час останнього льодовикового періоду 8-10 тисяч років тому. Повінь повторилося близько 3000 років тому. З тих пір річка змінила свій курс і тепер проходить приблизно в 2 км на схід. Вода, однак, не кресала камені до нинішньої форми, вона просто вимила грунт, що оточує їх.

Ісландці називають Асбіргі притулком богів. Легенда оповідає, що скандинавські боги тримали тут своїх скакунів. Підковообразна форма каньйону пояснюється тим, що восьминогий кінь бога Одіна, Слейпнір, торкнувся тут однією ногою землі.

Ісландський фольклор рясніє розповідями про таємний народ, який живе в прибережних скелях. Ті, кому вдалося зустріти цих прихованих від звичайних людей ельфів і тролів, кажуть, що вони схожі на нас, ось тільки виглядають красивіше і заможніше. Екстрасенси також стверджують, що столиця прихованого народу знаходиться саме в Асбіргі, де безліч невидимих ​​будинків, громадських будівель і концертних залів. Ісландці стверджують, що ніколи не знаєш, що може статися під час мирної прогулянки по каньйону Асбіргі.

Круті схили каньйону утворені скелями висотою до 100 метрів. Внизу каньйону розкинулося національне надбання Ісландії - ліс. Це один з декількох лісів на всю країну. Складається він в основному з берези і верби, але в другій половині 20-го століття тут були посаджені деякі породи дерев, які не зустрічаються більше ніде на острові. До них відносяться ялиця, модрина і сосна. Ліс Асбіргі є одним з небагатьох прикладів того, якими ісландські «ліси» були за часів вікінгів: низькорослі і рясно порослі чагарниками.

В самому кінці каньйону за лісом Асбіргі, сховалося невеличке озеро під назвою Ботностьорн. Це все, що залишилося від великого водоспаду, який колись тік з ущелини в скелі. Озеро стало домом для різних видів водоплавних птахів, так як стіни каньйону забезпечують відмінний мікроклімат. Суворі ісландці просять вас дотримуватися правил і побороти в собі бажання погодувати качечок і інших пернатих. Всі птахи тут дикі. Їм не можна розслаблятися і забувати як добувати собі їжу самостійно.

З озером Ботностьорн пов'язана легенда про сина бідного фермера з Біргіт і дівчини з маєтку, яким заборонили бути разом. Уві сні їм з'явилася фея і розповіла про свого коханого, який був перетворений в чудовисько, що живе в скелях. Чудовисько жило в ставку в Асбіргі і спливало на поверхню тільки коли північне сонце в період білих ночей осявало золотими відблисками кручі. Протистояти чудовиську і кинути в його пащу найдорожче, що у неї є, - так дівчина могла розірвати заклинання, звільняючи коханого феї. А фея, в знак подяки, допомогла хлопцю і дівчині вступити в шлюбний союз.

До озера веде єдина автомобільна дорога в каньйоні. Вона проходить повз кемпінг і закінчується паркуванням майже в самому кінці каньйону. Від парковки до озера і назад потрібно прогулятися пішки близько кілометра. Можна пройти ще далі основний оглядовий майданчик і піднятися по кам'яних сходах на підвищення, з якого відкриється вид на озеро і каньйон зверху.

Якщо Ісландія радує гарною погодою, у вас є час і ви відчуваєте в собі сили восьминогого скакуна Одіна, можна подивитися більш масштабну панораму каньйону, відправившись в пішу прогулянку наверх каньйону. Всього ісландці позначили в Асбіргі 8 піших маршрутів. Протестувавши їх, Нордік Тревел відібрав для вас оптимальний по витраченому часу і побаченим пейзажам.

Маршрут веде з кемпінгу на скелю в центрі каньйону - так званий Острів, або Ейян по-ісландськои. З нього відкривається чудовий вид на каньйон. Дотримуйтесь вказівників, на яких написано: «Ейян». Це легкий блакитний маршрут. На першому етапі походу вам потрібно піднятися на скелю. Далі похід дається легко, так як ви піднімаєтеся поступово під невеликим кутом. Тривалість маршруту до кінця острова і назад - чотири з половиною кілометри. На його проходження у вас піде півтори-дві години. У деяких місцях потрібно йти по вузьких стежках, званими «кіндастігар», або овечі стежки.

До речі, Асбіргі став однією з ключових локацій для всесвітньо відомої ісландської пост-рок групи Sigur Ros в їх кліпі "Heima", де вони гасторлюють по Ісландії, граючи концерти в різних місцях.

4.7 / 5 Відгуків (оцінок): 10
Евгения від 24.09.2018
Артур від 01.02.2018
Аннет від 11.01.2018
Наталья від 26.12.2017
Эдуард від 04.08.2017
Кирилл від 29.01.2017
Леша від 02.12.2016
Микита від 24.02.2016
Дмитро від 04.02.2016
Виктория від 15.06.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.