Кити в Ісландії

Ісландія - ідеальне місце для спостереження за китами. У теплі місяці берега стають справжніми живильними майданчиками для численних видів великих морських ссавців, даючи відвідувачам можливість спостерігати за цими чудовими істотами в їх природному середовищі існування. Кити припливають сюди від'їстись після холодних зимових місяців і запастися жиром на наступний сезон. У цей період вони активні й грайливі.

Кити в Ісландії


Кращий час для спостереження за китами в Ісландії

Кращий час для спостереження за китами в Ісландії - літні місяці, тоді в Північній Атлантиці й в Північному Льодовитому океані можна побачити понад 20 видів китоподібних, в тому числі косаток, малих полосатиків, горбатих і навіть блакитних китів.

Найчастіше сафарі проходять в бухті поруч з Рейк'явіком, в затоці Скьялфанді, поруч з містечком Хусавік, і у фьорді Ейяфьордюр, на якому розташоване місто Акюрейрі. Саме в цих місцевостях раніше були центри китобійного промислу ісландців, тепер  вони закликають зберігати й примножувати чисельність цих морських ссавців.

Кити в Ісландії


Рекомендації та поради

Щоб підібрати для вас найкращу екскурсію, Нордік Тревел особисто протестував китові сафарі з Хусавіка, Акюрейрі й Рейк'явіка. Ось наш вердикт: рекомендуєм вирушати на екскурсії по спостереженню за китами саме з так званої північної столиці Ісландії - міста Акюрейрі, розташованого в кінці фьорда Ейяфьордюр, де багато планктону і іншої китової їжі. На півночі Ісландії набагато вищі шанси побачити горбатих китів, найцікавіших для спостереження морських гігантів. До того ж Ейяфьордюр - найдовший фьорд на півночі країни, і навіть коли океан штормить, в глибині фьорду відносно спокійно. Кити ж ніяк не реагують на дощ і хвилі, тому мало що зможе перешкодити вашому китовому сафарі з Акюрейрі.

Всі компанії гарантують майже 99% ймовірність зустрічі з китами. Відсоток такий високий, тому що місця харчування китів відомі. А оскільки ці істоти ссавці й дихають повітрям, вони гарантовано раз в 5-7 хвилин спливають. Однак не варто очікувати, що ви обов'язково побачите видовище, яке фігурує на багатьох рекламних фото і відео - а саме вистрибує з води кита. Це трапляється не так часто. За словами гіда з китового сафарі, побачити стрибок кита вдається не частіше ніж раз на 10 екскурсій. Але, хто знає, можливо вам пощастить.

Кити в Ісландії

І ще одне - потрібно обов'язково вибирати екскурсію на швидкісному човні, а не на кораблі. Хоч вона і дорожче приблизно в два рази, але і ваші враження будуть пропорційно яскравіші. Кораблі занадто повільні й неповороткі, щоб швидко підвезти вас до виявлених китів. Тому спостерігати за величезними ссавцями вам ймовірно доведеться здалеку і можливо навіть з-за спин інших туристів.

Якщо можливість поспостерігати за китами зацікавила вас, пропонуємо ознайомитися з нашими турами в Ісландію >>


4.25 / 5 Відгуків (оцінок): 4
Вова від 28.08.2018
Лена від 29.06.2018
Лариса від 18.10.2017
Лера від 11.06.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.