Норвегія

Північне Королівство Норвегія – яскравий представник сучасної   конституційної монархії та парламентської демократії, з прем'єр-міністром на чолі уряду.  Королівський дім країни очолює теперішній король Харальд V, після якого ним буде правити крон-принц Хокон та його дружина крон-принцеса Метте-Маріт.

 

Площа Норвегії 385 155 км2 – це на 50 тис. км2 більше Фінляндії і майже на половину менше за територію  України.

 

Столиця королівства - місто Осло, яке раніше мало назву Кристианій. Його населення складає всього 613 тис. осіб. Це найбільше місто країни.

 

Жителів у північній країні 5 млн., тобто приблизно 1/9 населення України. Державні мови - норвежська та саамська, до того ж існують дві офіційні форми норвежського - букмол (норв. «bokmål» - «книжкова мова») та нюношк (норв. «nynorsk» - «нова норвежська»).

 

На більшій частині території Норвегії з пізньої осені до ранньої весни можна спостерігати північне сяйво.

 

Площа Норвегії 385 155 км2 – це на 50 тис. км2 більше, ніж територія  Фінляндії та майже на половину менше за територію України.

 

Українців здивує факт того, що в цій північній країні не так вже й холодно. Завдяки теплій течії Гольфстрім клімат тут набагато м'якіший, а в прибережних районах температура на 5-8°C вища, ніж в інших місцях, розташованих на тій же широті.

 

Погода тут дуже мінлива. За день може бути сонце, дощ, туман, вітер.

 

Норвегія - одна зі скандинавських країн, звідки походять вікінги, які були як варварами – завойовниками, так і купцями, а також першовідкривачами.

 

Особливе місце займають в Норвегії саами, які вважаються тут корінним населенням. У них є власний парламент, який розташований в місті Карашок, та по центральному каналу країни щодня ви можете дивитися саамські новини.

 

Ви, мабуть, чули про норвежських тролів? Вони бувають різних розмірів, але завжди потворні, паскудні та шумні. На заході та півночі країни багато місць у своїй назві мають слово «троль»: Трольхеймен, Tрольстиген, Трольхаттен і Трольвеген. На Різдво норвежці виносять тролям солодощі, щоб задобрити цих злих створінь.

 

Норвежці дуже люблять природу. Вони вважають за краще жити не далі, ніж 200-300 метрів від води, і у багатьох є дачі в горах, де абсолютно немає цивілізації.
Продукти в країні дуже високої якості. Іноземним виробникам важко потрапити на норвезький ринок, тому в супермаркеті ви знайдете в основному продукцію саме місцевого виробника.

 

Норвежці дуже люблять алкоголь, але пити зовсім не вміють, адже поводяться шумно і смішно.
Практично все населення країни катається на лижах або сноубордах, починаючи з 4-5 років. В Європі навіть жартують, що норвежці народжуються вже на лижах.

 

Одягаються норвежці досить буденно і просто. Серед всіх категорій населення дуже популярні кеди.

 

У Норвегії дуже багато іммігрантів, тому гуляючи по великому чи навіть середньому місту, ви зустрінете людей усіх рас.

 

Харчуються мешканці північного королівства просто. Їм вистачає овочів і риби або м'яса для повноцінної вечері.

 

Дороги в Норвегії хороші, але українцю буде дуже важко їхати 80 км / год по одній вузькій смузі з постійними підйомами і спадами, а також неймовірною кількістю поворотів. У той же час, в будь-який час доби фари ближнього світла в автомобілях повинні бути включені. Це пов'язано з мінливою погодою.

 

Найпоширеніший дорожній знак в країні: «Обережно лосі!». Ці великі тварини несподівано можуть вискочити на дорогу, абсолютно не звертаючи уваги на машини.
У великих містах, таких як Осло, корінних норвежців залишилося мало - вони вважають за краще жити в маленьких поселеннях за містом. У країні майже немає багатоповерхівок, адже більшість населення любить жити в приватних будинках. До речі, цегляних будинків тут теж практично немає.

 

У Норвегії 239 тисячі островів, понад 200 000 озер, з яких приблизно 400 мають площу понад 5 км, і 1 190 фіордів, завдяки чому в країні дуже розвинена мережа поромів, які ходять куди завгодно і досить часто.

 

Основний засіб пересування в Норвегії - велосипеди, якими жителі користуються, незважаючи на погоду і пору року. У містах є багато автоматизованих станцій велопрокату, де ви можете, заплативши в автоматі, взяти велосипед і залишити його на будь-який інший станції.

 

У Норвегії дуже мало землі, придатної для сільськогосподарського обробітку - всього 3% усієї території, які країна дуже цінує, використовуючи кожен її клаптик.

 

Норвегія - батьківщина сирорізки і скріпки, якій навіть встановили пам'ятник у столиці. До речі, ще одна національна "родзинка" - це коричневий сир.

 

Найбільше свято країни - День Конституції, який відзначається 17 травня не тільки загальнодержавним вихідним, а й парадами в кожному місті і селищі, на який люди з гордістю одягають національні костюми.

 

Норвежці досить наївні, чесні і благородні люди. Більшість криміналу скоюють іммігранти. Найсуворіша міра покарання в Норвегії - 21 рік позбавлення волі.

 

Лише 6% з 4200 км норвезьких залізниць як в Україні двоколійні, тобто практично по всій країні потяги їздять по одних рейках в обидві сторони.

 

Компанія Nordic Travel організовує найкращі тури в Норвегію!

4.45 / 5 Відгуків (оцінок): 11
Владислав від 28.12.2018
Ирина від 19.09.2018
Аннет від 01.09.2018
Ваня від 26.02.2018
Валера від 24.11.2017
Микита від 20.06.2017
Данила від 24.03.2017
Илья від 11.11.2015
Влад від 30.10.2015
Анастасия від 03.02.2015
Анастасия від 19.01.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.