К'єраг, чи так звана Горошина

У 1084 метрах над безліччю вершин Люсе-фіорда височіє К'єраг. Зазвичай, люди милувалися схилами цієї гори з фіорду, проте в останні роки велику популярність набула піша прогулянка до плато. Більшість людей щасливі вже тільки від виду на Люсе-фіорд з самого плато, проте деякі туристи гадають, що не гоже повертатися назад без фотографії на К'єрагболтені – величезному камені, що застряг між двома вертикальними скельними стінками. К'єраг став популярним туристичним місцем також для альпіністів та бейзджамперів.

Цікаві факти про К'єраг

На горі К'єраг, в одному конкретному місці майже перед самою вершиною, іноді можна почути звук досить схожий на постріл та побачити дим, що виходить з самої гори. Таке часто трапляється. Ще в 1855 році один із інженерів-геодезистів помітив це явище. За його словами: «Спочатку я почув кілька незначних вибухів, проте вони ставали дедалі частішими й гучнішими. Аж раптом, я почув якийсь жахливий шум, за яким з’явився промінь світла, що виходив вверх з самої гори та проходив до середини фіорду, допоки там не розчинявся в повітрі й зникав». Чому таке відбувається – ніхто не знає напевне, однак місцеві жителі й досі припускають, що це вода, яка під натиском витікає з гори.

Як дістатися до К'єрагу?

Увага, не слід підійматися на К'єраг взимку! 

Влітку до К'єрагу можна дібратися на туристичному автомобільному паромі (так звані «Фіорди») до Люсеботну, а звідти вже на автомобілі чи таксі далі до Øygardstøl, початкової точки подорожі, що в перекладі з норвезької означає «Орлине гніздо». У розпал сезону до Орлиного гнізда можна також дібратися автобусом від Ставангера (Водним автобусом).

Якщо в вас є власний автомобіль, ви можете скористатися послугами парому, або ж проїхати через Сірдал до Люсеботну (проте зважте, що дорога з жовтня по травень\червень закрита; потрібно зателефонувати до Державної служби автомобільних доріг за номером 175).

 

Автостоянка. В Орлиному гнізді є місце для паркування, проте за окрему платню. Якщо ж ви подорожуєте без автомобіля, у цьому регіоні є декілька варіантів для прокату авто. Ви також можете це зробити в міжнародному аеропорті Ставангер-Сола.

Сезон: червень-вересень

Час: подорож триває 5-6 годин в обидва кінці, протяжністю в 9.8 кілометрів

Підйом на К'єраг

Похід розпочинається з автостоянки (платної) в Орлиному гнізді, що на півдні від Люсе-фіорду поблизу Люсевегену, над Люсеботнем. Тут знаходиться сервісний центр з туалетами й інформацією для туристів. Гірська стежка потребуватиме від вас постійних підйомів вверх і сходжень до низу по горбистих гірських вершинах із різницею в висоті до 460 м.

Також завжди необхідно вживати заходів захисту від атмосферних впливів. Так, наприклад, якщо сніжить, не рекомендується підійматися в гори самостійно, лише в супроводі кваліфікованого гіда. Не забувайте зручного взуття, бажано для гірської місцевості, теплого одягу, їжі та напоїв. За складних погодних умов, будь ласка, використовуйте пішохідні/лижні палиці при підйомі. До того ж, необхідна хороша фізична підготовка. Щоб не спускатися з гори після заходу сонця у супроводі непроглядної темряви, розпочинайте похід рано-вранці. Заздалегідь дізнайтесь інформацію щодо часу заходу сонця, а також про погодні умови на день.

Як вилізти на камінь К'єрагболтен?

Насправді, залізти на заклинену між скелями каменюку К'єрагболтен простіше, ніж здається. До неї є вузький прохід вздовж скелі. Самий камін досить широкий та плаский зверху. Тому потрібно просто набратись сміливості й ступити на нього. Звісно, потрібно бути певним, що не запаморочиться голова від величезної прірви під вами. Тому ми не рекомендуємо робити цього людям, що мають фобію висоти чи проблеми з координацією рухів. В іншому випадку, неймовірні відчуття та вражаюче фото варті того, щоб ступити на К'єрагболтен. У туристичний сезон ви можете навіть застати чергу людей до каменя К'єрагболтен. Інша черга утворюється перед каменем  із тих, хто фотографує відважних друзів.

Насолодіться К'єрагом з фіорду

Вражає К'єраг так само з фіорду, і не важливо, на паромі ви чи в екскурсійному човні. А якщо пощастить, влітку можна побачити бейзджамперів.

4.67 / 5 Відгуків (оцінок): 6
Іван від 10.02.2019
Кирил від 21.11.2018
Андрей від 13.06.2018
Елена від 25.11.2017
Дмитрий від 13.07.2016
Ирина від 30.06.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.