Льодовик Нігардсбрін

 

Це один із найдоступніших льодовиків, де ви можете зазирнути у синю блакить снігу та льоду на відстані витягнутої руки. Усі охочі, старше п’яти років, можуть приєднатися до гіда у прогулянці на льодовики.

Підіймаючись на мальовничу долину Йостедаль, ви виходите до національного парку Брехайм, при спорудженні якого надихалися утвореннями льодовиків. Звідси можна дістатися до автостоянки, а далі можна пішки пройтися вздовж озера до льодовика чи скористатися послугами човна, що перевезе вас через водойму.

Навіть на такій низькій висоті (приблизно 300 метрів над рівнем моря) між озером та льодовиковим язиком буде здаватися, ніби ви знаходитесь у альпійському, навіть полярному середовищі. Далі ж, у дельті річки, можна спостерігати за процесами формування ландшафту.

Тала вода, що стікає з льодовиків, є найбільшим національним енергоресурсом країни у роботі гідроелектростанцій.

В епоху романтичного націоналізму в Норвегії цей унікальний ландшафт також надихав багатьох діячів мистецтва до написання їх творів.

Екскурсії до льодовика

 

Багато компаній, однією з яких є Jostedalsbreen breførarlag (досвідчена компанія, що займається гірськими екскурсіями), пропонують екскурсії до льодовика. Вона організовує їх щодня протягом усього літа. Для участі в екскурсії вам не потрібно мати жодного професійного досвіду, оскільки більшість походів не досить-то й складні. В основний туристичний сезон вам потрібно заздалегідь забронювати хоча б один повний день.

Увага! Рух поруч з льодовиком є дуже небезпечним, тому кожен повинен притримуватися зони з захисними огородженнями. Льодовик рухається, а тому можливі снігові обвали.

Прибуття

 

Із Зонгдалу до національного парку Брехайм кожного дня з кінця червня до кінця серпня ходять автобуси.

Автобуси також ходять від комуни Стрюн.

Із Флому до Зонгдалу ходить туристичний човен.

Від парку Брехайм далі ви можете подорожувати автобусом до автостоянки Нігардсбрін, а звідти пішки (приблизно 45 хвилин) чи скористатися послугами човна.

4.33 / 5 Відгуків (оцінок): 3
Леша від 14.06.2019
Денис від 22.07.2018
Алексей від 13.02.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.