Парк скульптур Вігеланда

Парк скульптур Вігеланда – один із найбільших парків скульптур, де знаходяться роботи лише одного автора, у світі. Тут можна побачити приблизно 200 експонатів норвезького скульптора Густава Вігеланда. Англійська газета Дейлі Мейл (Daily Mail ) назвала колекцію, серед якої можна знайти скульптуру дорослого чоловіка, що відбивається від немовлят, «Найдивніші статуї світу».

Встановлена вздовж бульвару в Парку Фрогнера Осло, установка Вігеланд складається з 212 скульптур, виконаних із бронзи та граніту. Її територія простягається 850 метрів від входу в центральний парк "Моноліт". Скульптури складаються з голих людських фігур, що зображені в різних позах і ситуаціях, передаючи цим людський дух та ніжність. Будівництво парку відбувалось  між 1939 та 1949 роками, тому скульптор Густав Вігеланд, що помер у 1943 році, так і не дожив, щоб побачити добудований парк. Прогулюючись по центральному бульвару можна побачити багато різних визначних пам'яток, навколо яких розташовані скульптури. Фонтан один з найбільш визначних пам'яток парку. Це чудова споруда оточена 20 статуями, кожна з якої зображає інший етап життя людини, починаючи від дитинства до смерті. Гіпсова модель фонтану була виставлена ще в 1906 році, хоча скульптура була спочатку призначена для парламенту Норвегії.

Плато Моноліт це великий центр проекту Вігеланд, розташований на плато, піднятому вище всього парку. Як випливає з назви, скульптура вирізана з однієї величезної частини граніту 14 метрів заввишки, і зображує 121 фігуру, що повзе один на одній, борючись першим добратись до вершини. Навколо Моноліту розташовані різні фігури, кожна з яких зображає інший етап життя від люблячої пари, яку зображають сидячий чоловік та жінка до купи з мертвих тіл.

Зосередити увагу лише на цьому – означає пропустити основну сутність колекції. Вона полягає в мості, який нагадують скульптури, що розташовані вздовж стежок парку Фрогнера. Наче сам Вігеланд цього хотів. Ці скульптури наче дослідження людського тіла в всій його славній простоті чоловічі та жіночі, молоді та старі,  і ті, що вивчають людські стосунки.

Сімейну ніжність можна побачити у скульптурі старого чоловіка, що тримає маленького хлопчика в своїх руках; рух та атлетизм зображено в традиціях давньогрецьких скульпторів: скульптура молодої жінки, що танцює. Одна з найвідоміших скульптур під назвою "Енгрі Бой" (Angry Boy)  зображає малюка, що тримає тантрум. Надзвичайно реалістично. Зовсім інший, жорстокий та сюрреалістичний настрій передають скульптури чоловіка, що кидає жінку над головою, та чоловіка, що бореться з ящіркою. Цей контраст ще більше підсилює скульптура чоловіка, що бореться з чотирьма геніями. Чоловік бореться з групою немовлят, які потрапили під вплив злих духів.

Один з найбільш відомих скульпторів Норвегії, Густав Вігеланд народився в 1869 році. Він кілька разів їздив до Європи, інколи навіть відвідував студію Родіна в Парижі. До початку роботи в парку він був відомий своєю роботою з відновлення чудового Нідарозького собору.

Відносини Вігеланда з парком Фрогнера почалися, коли він почав працювати в студії в сусідньому місті Осло. Ще в 1914 році він почав думати про створення свого парку скульптур на відкритому повітрі, а до 1924 року його плани на "Фонтан" і "Моноліт" були затверджені. Головні ворота були збудовані в 1927 році. Зрештою, до 1931 року влада міста дала згоду на встановлення всієї установки скульптури. Всі частини були зроблені з глини самим Вігеландом і зберігаються в музеї парку.

4.75 / 5 Відгуків (оцінок): 4
Вова від 08.06.2017
Игорь від 18.01.2017
Алла від 30.07.2015
Илья від 08.06.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.