Поради для подорожуючих в Норвегію

 

Норвегія дуже дорога країна! Наприклад, буханець хліба 500 гр. буде коштувати 25 крон (30грн), а пачка сигарет - 95 крон (115 грн.).

 

Пройшовши уздовж норвезького лісу, ви можете наїстися величезною кількістю ягід і зібрати безліч грибів, адже місцеві жителі абсолютно байдужі до збору дарів лісу. Хоча їсти ягоди вони дуже люблять.

 

Щоб купити міцний алкоголь, який тут дуже дорогий, вам потрібно знайти спеціальний магазин Vinmonopolet (алко-монополія), що працює тільки в будні дні.

 

Пиво і сидр можна придбати в супермаркетах, але вони будуть не міцніше 4,7 відсотків, а ціна не менше 30 крон за банку (близько 35 грн.).

 

Якщо ви відправляєтеся кудись на потязі або автобусі, то краще купити квиток заздалегідь, оскільки у водія він на крон 20-30 обійдеться дорожче. Можна завантажити собі на смартфон програму Ruter, завдяки якій ви можете купувати квитки і проїзні практично на будь-який вид транспорту. На кожному вокзалі є автомати, в яких ви можете купити квиток.

 

У потягах місцевого сполучення двері вагонів оранжевого і чорного кольору. Якщо у вас проїзний на день, тиждень і т.д., то сміливо заходьте в помаранчеві, якщо звичайний квиток, то ваші двері чорні, де ходить кондуктор. Не ризикуйте їздити зайцем: штрафи в Норвегії можуть позбавити українця мінімальної місячної зарплати.

 

При тому, що продукти і одяг в Норвегії досить дорогі, якщо пошукати, то часто можна побачити розпродаж речей і продуктів за півціни. Іноді за 100 крон можна купити одяг, який кілька місяців тому коштував 600-700.

 

Якщо їдете на авто, то готуйтеся платити 20-30 крон за використання дороги. Деякі автомати просто фотографують ваш номер, а рахунок приходить пізніше, а інші не піднімуть шлагбаум поки не заплатите готівкою або карткою.

 

У Норвегії досить багато тунелів. Будьте обережні в них влітку, оскільки різна чотирилапа живність може ховатися в них від сонця.

 

Якщо вирішили провести весь день в Осло, то в туристичних кіосках обов'язково придбайте Oslo pass. 24-годинна карта коштує всього 270 крон для дорослого і 120 крон для дітей і пенсіонерів. Вона дає можливість безкоштовно їздити по місту в громадському транспорті (автобуси, трамваї, метро, деякі човни) і вільний вхід майже в усі музеї.

 

Подорожуючи  Бергеном, ви можете купити Бергенпас, який аналогічний столичному за функціями і ціною. Обов'язково подивіться прогноз погоди, оскільки це красиве місто відоме своїми дощами.

 

Якщо ви будете дивитися в Норвегії телевізор, то незнання місцевої мови не зіпсує ваш вечір, адже всі англомовні фільми і передачі тут на мові оригіналу з норвезькими субтитрами. Завдяки цьому всі норвежці від малого до великого вільно володіють розмовною англійською.

 

За перевищення швидкості на 20 км, ви можете заплатити штраф 4200 крон, тобто близько 5 тис. грн.

 

Якщо ви купите тут пляшку води або банку пива, то не поспішайте викидати порожню тару, адже здавши її в спеціальний автомат в будь-якому супермаркеті, ви отримаєте талончик на 1 або 2 з половиною крони, який можна використовувати в тому ж магазині.

 

Всі вищеперераховані поради неодмінно знадобляться тим, хто планує відправитися на відпочинок в Норвегію.

4.4 / 5 Відгуків (оцінок): 10
Ира від 05.07.2018
Денис від 07.03.2018
Аннет від 15.08.2017
Вова від 21.02.2017
Маша від 07.06.2016
Аннет від 03.04.2016
Анастасия від 28.02.2016
Миша від 26.02.2016
Иван від 07.11.2015
Таня від 25.02.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.