10 дивовижних місць Швеції: "wow" - ефект гарантований

Швеція - це не тільки меблеві стінки, Карлсон і сім'ї з досить вільними моральними засадами. Це країна дивовижних будівель, могутньої скандинавської природи та творчого підходу в усьому. Хочете переконатися? Тоді вирушайте на зустріч з прекрасним.

1. Хмарочос Тurning Torso: немов йог в асані!

Ви впевнені, що всі хмарочоси - це будівлі чіткої прямокутної форми? Забудьте про це! У 2005 році в шведському місті Мальме з'явилася незвичайна споруда - хмарочос Turning Torso, який виглядає так, ніби робить скрутку на занятті з фітнесу. Верхня та нижня частина будинку розміщені під кутом 90 градусів один до одного. 190 метрів висоти, 54 поверхи офісів і житлових квартир, найвищий будинок Північної Європи - такі факти розповідають гіди туристам.

 

2. Шахта Кірунаваара, або історія про те, як видобувалося залізо

У надрах гори Кірунаваара розміщена одна з найстаріших залізорудних шахт Скандинавії. Загальна довжина її коридорів - 450 кілометрів! Туристи в супроводі екскурсовода і зараз можуть поспостерігати, як добувають і первинно обробляють залізну руду.
Але частина тунелів давно занедбані та нагадують досить моторошне видовище. Без супроводу співробітника шахти туди не пускають.

 

3. Гета-канал: симбіоз інженерного генія і природи

Канал був побудований в 19 столітті для з'єднання Балтійського та Північного морів. Використовувався в торгових цілях. Зараз же 420 тис. метрів водної дороги використовуються для риболовлі, спорту, прогулянок уздовж старовинних поселень і мальовничих гаїв.

 

4. Замок Еребру

У містечку Еребру допитливих туристів чекає неймовірно красивий замок. Точна дата його зведення невідома, але вчені сходяться на тому, що побудували будівлю в 13-му столітті та кивають на засновника Стокгольма Ярла Біргера.
Тут є все, що потрібно "порядному" замку: оглядові майданчики, з яких відкривається шикарний вид на околиці, і власний привид - "дама в білому", яка нібито є дружиною одного з колишніх власників будівлі.

 

5. Вадстенский замок

Чекаючи нападу датчан, король Швеції Густав Ваза в 1545 році віддав розпорядження побудувати оборонну споруду на озері Веттерн.
За своє життя будівля побачила чимало цікавого - від битв до королівських весіль, - але сама збереглася практично в первозданному вигляді.
Туристів тут чекають з розпростертими обіймами: зручна парковка, вільний вхід, безліч цінних художніх експонатів - все для того, щоб ви перейнялися шведської історією.

 

6. Скелі на острові Форі: включайте фантазію!

Ці кам'яні брили химерної форми шведи називають "раукар". Виникли в результаті ерозії прибережних скель в льодовиковий період. "Фішка" в тому, що кожен в раукар бачить щось своє: одна і та ж брила може комусь нагадувати собаку, а комусь - верблюда. Тут вже хто на що здатний!
Та й фотографії на тлі раукар і заходу виходять просто "wow"!

 

7. Крижана траса на озері Стурше: трохи екстриму нікому не зашкодить!

Ось як ви звикли рухатися по льоду? Навкарачки або на ковзанах? Шведи готові запропонувати вам варіант ще цікавіший: з січня по квітень замерзле озеро Стурше стає повноцінною автомобільною дорогою, з дорожніми знаками і розміткою - все як годиться.
І якщо ви хочете побачити це на власні очі, то варто поспішити, адже вчені попереджають: ще через 8-10 років через глобальне потепління крижану трасу закриють, оскільки вона стане небезпечною.

 

8. Ялинка "Старий Тікко": "Мої роки - моє багатство"

А знаєте, для чого ще варто поїхати до Швеції? Та хоча б для того, щоб подивитися на найстаріше дерево в світі - ялину "Старий Тікко" ( "Old Tjikko"). Згідно з результатами радіовуглецевого аналізу, дереву в шведській провінції Даларна близько 9550 років!
Варто відвідати дідуся!

 

9. Ерессунський міст: або все-таки тунель?

Датську столицю Копенгаген з шведським містом Мальме з'єднує дивне спорудження - міст через протоку Ерессун, що переходить в тунель. Водії розповідають про дуже незвичайні відчуття: ніби ведеш не автомобіль, а стоїш біля штурвалу підводного човна. По-моєму, варто спробувати!

 

10. Стокгольм: зрозуміти Швецію і ... закохатися в неї!

Хм, поки ви не заглянули в музеї групи "АББА", Астрід Ліндгрен і Альфреда Нобеля, не пірнули в місцеве метро з унікальними графіті та не скуштували смаженого оселедця, не кажіть нам, що щось зрозуміли про Швецію. А про розкіш Королівського палацу, незвичайне архітектурне рішення "Глобал Арени" та інших стокгольмських красот і зовсім мовчимо. Це просто потрібно побачити!

 

І нехай в Швеції вам не світить отримати шоколадну засмагу, не покрасуватися в новому купальнику, але ця країна дозволить насолодитися абсолютно іншою естетикою - умінням гармонійно співіснувати з природою, розміренністю та якимось абсолютно фантастичним відчуттям затишку. Чи це не причина того, що шведи регулярно потрапляють до рейтингу найщасливіших людей на землі?

Подивитися тури до Швеції

4.88 / 5 Відгуків (оцінок): 8
Рома від 11.05.2019
Наташа від 03.08.2018
Ольга від 26.07.2018
Александра від 15.09.2017
Мария від 06.08.2017
Артем від 21.04.2017
Дмитро від 11.02.2017
Валера від 26.12.2015
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.