Водоспад Сельяландсфосс

Водоспад Сельяландсфосс, висотою в 65 метрів, відрізняється від звичних оку водоспадів тим, що вода тут спадає зі стрімкої скелі. Це один з найкрасивіших водоспадів країни, зображення якого часто прикрашають листівки з пам'ятками Ісландії. Унікальність Сельяландсфосс в тому, що можна легко пройти за водоспад і таким чином обійти падаючий потік води.

Скала, з якої спадає вода, колись була береговою лінією Ісландії. Відповідно водоспад впадав прямо в океан.

До речі у відеокліпі «I'll show you» Джастіна Бібера, знятого на Півдні Ісландії, є кадри водоспаду Сельяландсфосс.

Цей водоспад особливо гарний на заході. Також відмінні краєвиди відкриваються, якщо піднятися наверх скелі по вузькій і дуже крутій стежці по схилу правіше від водоспаду. Можна навіть підійти до річки і того місця, де вона падає з кручі вниз.

Нордік Тревел рекомендує також зайти до водоспаду Гльюфрабуі, про який до недавнього часу знали тільки ісландці. Місцеві не особливо хотіли ділитися ним з туристами. І зараз групи туристів зазвичай відвідують тільки Сельяландсфосс.

Висота водоспаду Гльюфрабуі 40 метрів, але вся його нижня частина ховається за величезною брилою. У ісландців навіть є для неї своя назва - Франсканеф, що означає французький ніс. Цей шматок скелі і створює унікальність водоспаду Гльюфрабуі. Щоб побачити всю красу водоспаду вам потрібно буде пройти через вузький порослий мохом прохід в невеликий каньйон. Атмосфера там дійсно магічна. Ви немов будете перебувати в повному бризок залі печери, стіни якої покриті яскравим зеленим мохом. Зверху в зал буде литися кристально чиста вода і світло.

Така краса немов занурює вас в атмосферу магії. З давніх-давен ісландці вірили що в скелях поруч з цим водоспадом живе так званий прихований народ, тобто ельфи і тролі. Про це нам нагадує сама назва водоспаду. Гльюфрабуі в перекладі з ісландської - житель ущелини. За розповідями ісландців в невеликій печері поруч з водоспадом також жила і видима для очей жінка-відлюдник.

Якщо ви відчуєте в собі сили і рішучість гірських козлів, то зможете також піднятися і на саму брилу "Французький ніс". Звідти можна заглянути в каньйон зверху. Але будьте обережні і реально оцінюйте свої сили - підйом непростий.

Гльюфрабуі розташований недалеко від кемпінгу. Просто пройдіть від водоспаду Сельяландсфосс по стежці вздовж скелі в протилежну сторону від океану.

Щоб пройти за водоспадом Сельяландсфосс, а також увійти в вузький каньйон до водоспаду Гльюфрабуі і не промокнути від бризків прихопіть з собою водозахисну куртку і штани, або ж дощовик.

4 / 5 Відгуків (оцінок): 2
Валера від 17.05.2018
Юлия від 21.04.2016
© Nordic Travel (фінсько-український туроператор) 2010 – 2022
Тури в Скандинавію, Норвегію, Ісландію, Фінляндію, Лапландію, Швецію та Прибалтику з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та інших міст України.